A megbilincseltek

A megbilincseltek

The Defiant Ones

Jackson és Cullen egy munkatáborban raboskodik. Jackson utálja a feketét, megveti a bőrszíne miatt. Egyik alkalommal mégis vele bilincselik össze a szállításnál. A gépkocsi azonban karambolozik, így a két rabnak sikerül megszöknie. Ketten kétfelé futnának, ám a lánc összeköti őket, csak együtt mozoghatnak. A zsaruk hajtóvadászatot indítanak utánuk. Menekülésük során lassan leomlanak a Jackson és Cullen közti falak, megtanulják tisztelni, becsülni egymást. A kilátástalan helyzetben sem hagyják cserben a másikat, együtt várják be az üldözőiket

Premier (HU): 1960.10.06.
Tony Curtis
Sidney Poitier
Sidney Poitier
Tony Curtis

2020.12.20 Interfectorem Sabnock

Kifejezetten izgalmas akciófilm még azokból az időkből, mikor Amerika-szerte tombolt a fajgyűlölet. A snittek, a zene és a színészi teljesítmények is nagyon tetszettek. Érdemes megnézni.

2017.10.16 Deku

Ez a film valóban régi és szokatlan a mai szemek számára de nagyon tetszett minden pillanata. Rohadtul eltalálták ezt a filmet. A film maga is tökéletes lett de emellett zenei ügyileg is oda tették magukat. Hangulata kiváló, szeretni való és szórakoztató lett. Csak ajánlani tudom.

Egy harmadik szinkron is készült a filmhez 2009-ben az MGM számára. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

Sidney Poitier karrierjét ezzel a filmmel alapozta meg.Szerző: Bogi87

A film plakátjain a cím fölött szerepel a két főszereplő Tony Curtis és Sidney Poitier neve. Ehhez Tony Curtis ragaszkodott.Szerző: Bogi87

Tony Curtis szerződésében kikötésként szerepelt, hogy joga van beleszólni abba, ki kapja meg Noah Cullen karakterét.Szerző: Bogi87

Többek szerint, (pl. egykor Tony Curtis is ezt nyilatkozta) Robert Mitchum azért nem vállalt szerepet a filmben, mert nem volt hajlandó fekete bőrű színésszel együtt szerepelni. Szerző: Bogi87