A mennyország kapuja

A mennyország kapuja

Heaven's Gate

Háború tör ki Wyomingban az újonnan betelepült kelet-európai emigránsok és az ott élő telepesek között az 1890-es években. Ez utóbbiak szövetséget hoznak létre, hogy megvédjék magukat és vagyonukat az éhező, koldusszegény bevándorlókkal szemben. Az elkeseredett emigránsok élére a befolyásos jogász, James Averill áll. A helyzetet rontja, hogy a férfi és a szövetség egyik fő embere, Champion ugyanabba a nőbe szerelmes. Averill megtudja, hogy Ellának, a helyi nyilvánosház tulajdonosnőjének a neve is szerepel a szövetség halállistáján.

Premier: 1980.11.18.

2023.09.12 Gyorvik

Cimino tökéletes inspirációja – amely tulajdonképpen nem is film kellett volna, hogy legyen, hanem képtárlat. Valószínűleg a filmtörténet legvalószerűtlenebbül magával ragadó fotográfiáját kapja a néző, melyen az áhítattól nem is igazán tartja már fo... Több

2016.07.07 online91

Tele volt idegesítő dolgokkal: az elején az az extra hosszú táncos jelenet, az egész ballagásos rész, aminek semmi köze nem volt semmihez utána. Aztán az egész film olyan hangos, hogy nem is értem amit beszélnek benne. Nem is néztem végig.

(2016. 01. 17.)
A színészeken nem múlt semmi, nem az ő hibájuk, hogy nem tudtak életet lehelni erősen összefércelt karaktereikbe. Több