Nixi

2. évad (2018) - 8 epizód
3. évad (2018) - 17 epizód
4. évad (2019) - 18 epizód
5. évad (2020) - 5 epizód

Pajkaszeg lakosait nevezhetnénk akár a falusi élet sztereotípiáinak, viszont egyedi tulajdonságaik és jellemhibáik szórakoztató és furcsa kalandokba sodorják őket. A polgármester mindent megtesz, hogy faluja, és főleg saját maga popularitását növelje. A faluban élő papért minden lány és asszony… Több

Rendező: Kapitány Iván
Forgatókönyvíró: Kormos Anett, Kapitány Iván
Ország: Magyarország
Premier: 2017 | RTL+ (2022.11.17.)

KULCSSZAVAK

2024.02.24 Bogi

Humorbonbonokkal teletűzdelt könnyed magyar sorozat. :)

2022.03.31 JRD

Az erőltetett menet...

Az első évadban még jópofa humorral átszőtt komédiasorozat, jó szórakozás volt. Aztán egyre silányabbak lettek a poénok. Egyre durvábbak, közönségesebbek a beszólások. Átcsapott egy erőltetett menetbe. Ugyanolyan mélyrepülés, mint a Keresztanyu vagy a Barátok közt... De kinek mi a jó humor! Nézd meg, és döntsd el magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2020.01.25 HE7EDIK

A magyar sorozatgyártás újabb gyöngyszeme. Barátok közt díjas csemege.

2017.04.10 indingo

Én is falun lakom és meg vannak a karakterek. Jó kis sorozat. Gyurinak olyan szabadidője van, mint apámnak. :) Remélem a 2. évadban is tartani tudják a színvonalat.

2017.04.04 dulkap

Én nagyon kellemesen csalódtam ebben a sorozatban. Simán megnéztem volna még belőle több részt. Van egyfajta retró hangulata mind a történetnek, mind a hangulatának, olyan ami akár 20 éve is készülhetett volna. Jól kiválasztott színészek, szerethető ... Több

A történet szerint Pajkaszeg faluban nincs templom. Ez volt a forgatási helyszín kiválasztásának egyik fontos tényezője. Olyan települést kerestek az alkotók, ahol nincs templom, vagy a légi felvételeken nem látható dominánsan. Az Esztergomhoz tartozó Pilisszentléleken ugyan van templom, de a domborzati viszonyok és a növényzet miatt szinte alig lehet észrevenni a drónkamerával készült felvételeken. Szerző: törölt felhasználó

A sorozat pilot epizódjában Szifont, a három közmunkás egyikét még Józsa Imre alakította, aki tragikus hirtelenséggel elhunyt, így nem lehetett "élesben" is a csapat része.Szerző: GedyPapa

A második epizódban feltűnő török kamionsofőrt Slavko Sobin, horvát színész játszotta. Szerző: indingo

A sorozat írói munkálataiban Kormos Anett humorista is részt vesz. Szerző: indingo

Több helyi lakos is statisztaként szerepel a sorozatban. Szerző: indingo

(2017. 04. 08.)
Röcsöge
A falusi lét abszurditásain nevessünk vagy inkább a fővárosi színészeten sírjunk? Lehet-e érdemi poénok nélkül sitcomot gyártani? Ilyen kérdéseket hoz elénk az RTL Klub saját gyártású, de azért mégsem eredeti sorozata. Több