Szólít a szörny

Szólít a szörny

A Monster Calls

J.A. Bayona ismét egy megindító és látványos filmet készített ezúttal Patrick Ness világsikerű regénye alapján, melyben egy fiatal fiú egy varázslatos szörny segítségével fedezi fel újra a reményt, és talál rá a benne lakozó bátorságra. A megható fantasyban a bölcs szörnyet Liam Neeson kelti… Több

Forgatókönyvíró: Patrick Ness, Siobhan Dowd
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Spanyolország
Premier (HU): 2017.02.16.

2023.01.23 Findzs

Megható

Azt hittem szörnyes filmet fogok látni. Ez a film attól sokkal több. Nagyon megindító és mesteri a történetmesélése. Kedvelem Felicity Jonest. Itt is kiválóan játszott. 8/10

2018.11.12 szoljhozzam

a nap véleménye

Érzelmekben nincs hiány

A történet számomra nem volt ismeretlen, mert korábban olvastam a könyvet, ami mély nyomokat hagyott bennem. Nagyon különleges az elbeszélésmódja. A képzelt világba való menekülés nem egyedi megoldás, de mégis nagyon érzelmesre és izgalmasra sikered... Teljes kritika

2020.06.12 Artemisia

Tömény szenvedés, s az eredmény semmi

108 percbe ennyi szenvedést belesűrítve még sosem láttam. A végletekig kínozzák a gyereket és a nézőt egyaránt, de minek? Borzalmasan lassú, vontatott, depresszív maszlagot zúdít ránk, mindenféle mondanivaló nélkül. Igazából a film indítása és Conor... Teljes kritika

2019.02.08 mamiéstöti2

Egy nagyon megható történt, szerintem a könnyek sehol sem maradnak el. Szívhez szóló alkotás. Mindenképp 5/5!

2017.03.12 ArpiHajdu és Réci

Szomorú és elgondolkodtató

Úgy gondolom, hogy a szó legigazibb értelmében vett "terápia-filmmel" még nem találkoztam. Egészen eddig, hiszen a Szólít a szörny egy ilyen alkotás. Súlyos témák megragadása remek vizualitással párosítva, és igen, Liam Neeson hangja miatt nagyon is ... Teljes kritika

A film összbevétele 47 309 313 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 087 653 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 637 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Patrick Ness írt a népszerű író, Siobhan Dowd történetéből könyvet, amely a film alapjául szolgált. Szerző: indingo

Liam Neeson, aki a szörny hangját adja, Conor nagyapjaként jelenik meg édesanyja egyik fotóján.Szerző: Thibo84

A film költségvetése 43 millió dollár volt és jelenleg 47 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Sigourney Weaver-nek nem okozott gondot az angol akcentus, ugyanis édesanyja brit származású.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 03. 07.)
J. A. Bayona debütáló munkája, az Árvaház borzongató elemeit és második filmje, A lehetetlen szívfacsaró hangvételét házasította össze ebben a komor, mégis felemelő fantasy-melodrámában. 75/100 Több

(2017. 02. 26.)
Minden szándéka ellenére számomra a legszomorúbb az volt ebben a filmben, hogy egy Bayona-képességű rendező Jurassic World-folytatásokra pazarolja a tehetségét.

7,5/10 Több

(2017. 03. 04.)
A Szólít a szörny kiemelkedően igényes, fontos és elgondolkodtató mese, amelynek most bemutatott filmadaptációja méltó lett az eredeti történethez. Kifejezetten jól sikerült, figyelemre méltó darab. 7,5/10 Több

(2018. 12. 05.)
A Monster Calls (2016)
"Megtekintés: Ez a film valójában egy oktató anyag, hogy hogyan engedjünk el valakit.

Ez az a film, amit mindenkinek látnia kell, aki épp elveszít valakit." Több