Egy durva év

Egy durva év

A Most Violent Year

New York, 1981. Egy ambiciózus emigráns (Oscar Isaac) a város történetének legveszélyesebb évében azért küzd, hogy megvédje a családját és a vállalkozását.

(ps)

Rendező: J.C. Chandor
Író: J.C. Chandor
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Arab Emírségek
Premier: 2014.11.06. | HBO Max (2023.08.11.)

2017.09.12 Berto49

Egy másik filmes oldalon olvasható lelkendező vélemény hatására én is megnéztem a filmet, de hatalmasat csalódtam. Pár hónap múlva már arra sem emlékeztem, hogy láttam, pedig filmek dolgában általában jó a memóriám. Aki lelkesedik Jessica Chastain és... Több

2016.04.17 andor50

Oscar Isaac miatt néztem meg, ő egyszerűen egy zseni. Itt is nagyon jól játszik, és nagyon érdekes belelátni az üzletember "gondolataiba" és, hogy ő miként éli meg a történteket. Egyszer érdemes meglesni, nem egy nagy szám ez a film, de Oscar Isaac rajongóknak ez is kötelező.

A főszereplő Abel Morales neve az 'able' és a 'morals' szavakra utal vagyis mint rátermett/alkalmas és erkölcsös, utalva ezzel jellemére.Szerző: mrarizona

Jessica Chastain 2 évvel járt Oscar Isaac felett a Juillard-on.Szerző: mrarizona

Jessica Chastain csak azután kapta meg Anna Morales szerepét, miután azt Charlize Theron visszadobta.Szerző: dulkap

Andrew Walsh szerepét eredetileg Stanley Tuccinak írták.Szerző: dulkap

(2016. 04. 04.)
Egy nem durva, de összetett film
Okos, komplex és rendhagyó filmet rendezett pályája harmadik állomásaként J.C. Chandor, aki ezzel a kortárs amerikai filmművészet egyik titkos favoritja lett nálam. Azt viszont nem árt megjegyezni, hogy a magyar és az eredeti címével ellentétben az Egy durva év se nem durva, se nem erőszakos alkotás. 9/10 Több
Fargo
Mr. Robot