A muzsika hangja

A muzsika hangja

The Sound of Music

Maria, a fiatal apáca rájön, hogy a zárda nem neki való, ezért beáll nevelőnőnek a szigorú katona, Von Trapp százados gyerekei mellé. Úgy dönt, megmutatja az eddig katonás rendben nevelkedett gyerekeknek, milyen nagyszerű és élvezetes is tud lenni az élet, hogy milyen vidám is a muzsika… Több

Rendező: Robert Wise
Premier: 1965.03.02. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.08.27 Ergit

Ki ne szeretne egy ilyen csodás helyen, kastélyban élni? Gyönyörű dalok is vannak benne, meg szerelem, humor, menekülés...

2020.04.03 Yosihiro

a nap véleménye

A Muzsika hangja

A párommal ezt a filmet választottuk ki. Nem csalódtunk. Nem ismertem ezt a filmet, de azt kell mondjam az Oscar-t megérdemelte. Egyszerű szerethető történet remek dalokkal és képekkel, nagyon röviden összefoglava ennyit tudok mondani. A romantikus filmek között biztosan előkelő helyen szerepel nálam mert a történet szép és van valóságalapja is akár ha a mostani életre gondolunk. Azt hiszem gyermekeket nevelni és zenére oktatni ez olyan remek példa lehet ahol sok olyan momentum van ami szívmelegító. A film kezdése már eleve pazar a táj jelenetek is fantasztikusak. Összességében a forgatókönyv és rendezés remek a színészek azt hozzák amit elvártam egy ilyen típusú filmtől. A főszereplőt kiemelném hiszen nélküle ez a film nem lenne Oscar díjas J. Andrews. A hang és zenei kompozíciók jók bár pár jelentnél én még tudtam volna más zenei aláfestést adni. A betétdalok örökzöld slágerek ez nem vitás. Így elmondhatom, hogy egy nagyszerű filmet láttam amit akár többször is meglehet nézni egy igazi klasszikus. Öt csillgal jutalmazom ezt az alkotást és arra buzdítok mindenkit, hogy nézze meg. Ugyan a film hossza kissé lehangoló lehet de amit kapunk az csodálatos. A befejezést is tudtam értékelni mert jó lett és ha ezt nézem egy folytatást is szívesen láttam volna de talán akkor abban az időben még nem gondoltak erre :) Üdv Yosi

2019.05.17 dailyfilmsan

Nagyon ikonikus musical. A hangulata kedves és magávalragadó. Nagyon tetszett a szereplők könnyedsége és a helyszín frissessége. Minden bizonnyal az egyik legjobb musical és kihagyhatatlan darab. Amellett, hogy lélektani mondanivalója van még egy kis... Több

2019.05.17 indingo

Nagy klasszikusok egy darabja, jó zene, fantasztikus színészek és egy kedves kis történet. Korosztálytól függetlenül nézhető és családi kikapcsolódás egy délutánra.

2015.02.10 Milanman

A muzsika hangja olyan halhatatlan bájjal és a műfajhoz kötődő hallatlan szeretettel bír, hogy a mai napig a musicalek királynőjének tekinthető.

Peggy Wood pályafutásának utolsó filmje. Szerző: dailyfilmsan

Robert Wise háromszor utasította vissza a rendezői széket; csak a negyedik alkalommal fogadta el a felkérést, hogy ő legyen a rendezője A muzsika hangjának. Szerző: dailyfilmsan

Von Trapp kapitány autója egy 1936 és 1942 között gyártott Mercedes-Benz W142-es.Szerző: dailyfilmsan

Az eredeti terv az volt, hogy Salzburgban 6 hétig forgat majd a stáb, de a folytonos esőzés miatt 11 hétig tartottak a munkálatok.Szerző: dailyfilmsan

(2015. 07. 06.)
Nem világmegváltó alkotásról van szó, inkább egy olyan filmről, amelyen jól tud szórakozni a család minden tagja, és meg sem kottyant neki az elmúlt 50 év, még mindig tökéletes kikapcsolódást nyújt a nézőjének. Több