A nagy balhé

A nagy balhé

The Sting
Deku
Robert Redford

Johnny Hooker (Robert Redford) és bandája járókelők trükkös kifosztásából él. Egyszer azonban rossz áldozatot választanak, Doyle Lonnegan (Robert Shaw) nagyágyú egyik futárját nyúlják le. A bosszú nem marad el, Johnnynak menekülnie kell. Eljut Henry Gondorffhoz (Paul Newman), akit megpróbál… Több

Premier (HU): 1978.10.19.

2023.08.27 Ergit

Alapmű! Nézni kell és kész!!! A film mindent megmutat, mindent elmond!

2017.08.30 Deku

Szerencsém volt megtekinteni ezt a filmet és ezt azért mondom így mert totál rendben volt. Fantasztikus módon teremtett varázsos hangulatot. Nagyon ajánlom mindenki figyelmébe.

Tökéletes színészek, persze zseniális szinkron hanggal, tökéletes történet, és így ez egy remek film. Kikapcsolódás felsőfokon, mindenkinek ajánlott film, ahol még a színészi játék a fő.

2017.07.11 Berto49

A hét(!) Oscar-díjjal rendelkező klasszikus mozi etalonja az úgynevezett „átverős” filmeknek. Nincs semmi flashback, semmi CGI, nincs 100 lövés/sec, egyetlen autót sem roncsoltak össze, és mégis 44 évvel a leforgatása után a legélvezhetőbb filmek köz... Több

2017.06.05 sptt

Végig kellemes hangulatú akció-vígjáték, nekem a "Harlemi éjszakák" című Eddie Murphy-Richard Pryor film jutott eszembe, persze ha van is utánérzés, akkor is a Nagy balhé az eredeti. Mindenesetre abszolút érdemes megnézni, még ha a top 100 IMDB helyezést túlzásnak is érzem.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1973-ban. Szerző: dulkap

A film forgatása közben Paul Newman volt az, aki észrevette, hogy a Robert Redfordot egy ideje zaklató nő feltűnt kb. 5 m-re Bob mögött. Szerző: Kirana80

A film szerepel a Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A filmben a zene is a 30-as éveket idézi, hiszen Scott Joplin, a Ragtime királyának dallamai csendülnek fel benne.Szerző: Bogi87

(2018. 07. 03.)
A végeredmény egy emlékezetes film, amely még ma is magával tudja ragadni a nézőjét, szerethető és izgalmas kalandfilm, amelyből azonban nem hiányzik a dráma sem, egy olyan különleges elegy, amelyet biztosan nem fog elfelejteni az, aki rászánja az időt a megtekintésére. Hibátlan darab. Több