Berto49

Malkáv Tibor nincs jóban az élőkkel. Malkáv Tibornak jobbára nincsenek kapcsolatai. Egyetlen élő hozzátartozója a haldokló anyja. A műtétre nincs pénz. Malkáv Tibor elvállalja, hogy megöl egy vadidegent anyja megmentéséért. Malkáv Tibor végez Szirmai Ferenccel. A pénzt megkapja, úgy tűnik, minden rendbe jön. De másnap Malkáv Tibor levelet kap Szirmai Ferenctől. Kiderül, hogy nagyon is közük volt egymáshoz. Malkáv Tibor bajban van. Ki kell derítenie, ki bérelte fel és miért, ha el akarja kerülni a felelősségre vonást. Malkáv Tibor boncmester. Malkáv Tibor egy halott nyomába ered, hogy váratlan dolgokat tudjon meg saját magáról.

Rendező: Gigor Attila
Forgatókönyvíró: Gigor Attila
Ország: Svédország, Írország, Magyarország
Premier (HU): 2008.10.02.

2022.04.11 jakedave

legújabb vélemény a nap véleménye

Gyilkos Buddha

Gigor Attila unikális szerzői filmje egy módfelett izgalmas és csavaros krimi, amely szakít a hagyományos filmes technikákkal és kiszámítható dramaturgiával. Hallatlanul kreatív eszközökkel fűszerezi meg a művét a rendező, valami egészen újszerű szös... Teljes kritika

2019.11.05 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

A gyilkos, aki egyszerre bűnös és áldozat

Ha a magyar film 2000 és 2010 közti időszakát megpróbálnánk röviden jellemezni, akkor a legnagyobb jóindulattal is azt mondhatjuk, hogy felemás. Ezt azért gondolom így, mert bár sokan tartják ezt a periódust az egyik legrosszabbnak (némileg joggal), ... Teljes kritika

Nem akarok több Malkáv Tibort,nem akarok több Malkáv Tibort.....Hú,felébredtem a rémálomból,ahol arra a sorsra lettem kárhoztatva,hogy ezt a kifejezetten rossz magyar filmet kell néznem egész életemben.Brrr....Elég volt egyszer is,kellő önfegyelemmel,hogy fel ne álljak előle.

2020.04.01 indingo

Lassan bontakozó film, de pont ezzel próbálja a nézőben fenntartani a kíváncsiságot az érdeklődést ami azért sikerül is és a végére egy kerek történetet kapunk. Anger Zsolt nem a legkedvesebb színészem, de itt a szenvtelen arcú főszereplő karaktere fantasztikusan jól áll neki.

2017.12.23 Deku

Nagy előny ennek a filmnek, hogy nem akart sokat markolni épp ezért lett szerethető egy módon. Láttam már sokkal jobbat is azonban itt hozzá is tehetem, hogy rosszabbat is. Masszívan megüt egy közepesnek mondható szintet és ennél többre nem is képes.

A 39. magyar filmszemlén 5 díjat is bezsebelt a film, a legjobb férfi alakításért, a legjobb forgatókönyvért, továbbá egy Zöld Holló-díjat, egy Arany Olló-díjat és a Moziverzum-díjat.Szerző: KaTuS55

Gigor Attila elmesélte, hogyan találta meg ot a szerepre. Casting nem volt. Egy kórházi látogatás során látta meg a színészt - akit akkor már ismert - amint ő is látogatóba érkezett. Egy másik szerep miatt le volt borotválva a feje, és egy atlétatrikót viselt. Ettől kezdve tudta, érezte hogy neki jól fog állni a nyomozó címszerepe.Szerző: Menyét Ibolya

Értékelés: 8.5/10
(2016. 03. 19.)
A nyomozó a legtöbb szinten működik, a feszültség adagolása éppúgy helytálló, mint a történet mögött húzódó mozgatórugók folyamatos feltárása, 8,5/10 Több