Játsz egy Sony playstationért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A remény rabjai

(The Shawshank Redemption)
A remény rabjai

Tartalom

Andy Dufrense-t, az éles eszű bankárt 1946-ban kettős gyilkosság vádjával életfogytiglani börtönre ítélik. Miután bekerül a büntetés-végrehajtó intézetbe, szembesülnie kell a hely hierarchiájával, és a börtönélet minden visszásságával. Azonban a pénzügyi tapasztalatainak köszönhetően hamar elyneri az őrök és a rabtársai bizalmát is. A börtön könyvtárának vezetőjeként pedig arra törekszik, hogy emberi méltóságot csempésszen az intézmény hétköznapjaiba.

2016. 08. 28. 20:53

Egy igazán magával ragadó film. Ha csak a sztorit olvasnám akkor is érdekesnek találnám, de szerintem iszonyat jól játszanak benne a lényeges színészek.

2016. 07. 20. 13:09

Zseniális film egyszerűen nincs olyan része ami ne tetszene. A zenék a rendezés szereplők mint tökéletesen vannak megoldva a történetet nagyon jól le vezényelték teljesen élvezhető végig ami nagyon fontos de nekem mégis a zene az aláfestő zenék a kedvenceim mindenkinek ajánlom ezt a filmet mert nagyon tanulságos

2015. 05. 04. 17:12

A sztori nem egy nagy szám, érzelmileg sem hatott meg annyira, amennyire vártam a sok hájptól -a sörivós részt kivéve-, Tim Robbins és Morgan Freeman színészi játéka egy idő után már irritáló, mások jobban megfeleltek volna a feladatra. A könyv biztos jó, de azokat a Halálsoron kívül megfilmesíteni nem tudják normálisan. Ha már hasonló film, akkor az Életfogytig sokkal jobb, bár az vígjáték, sokkal jobban át lehet érezni a helyzetüket. Ez a film agyon van hájpolva, egyszer nézhető.

Clancy Brown
Brian Libby
James Whitmore
Bob Gunton
James Whitmore
Clancy Brown
Tim Robbins

2011-ben a BBC Rádió hallgatói kedvenc filmjüknek választották.

1995-ben a filmtörténet legtöbbet kikölcsönzött filmje volt.

A rendező fizettsége jelentős hányadáról lemondott. Az alku tárgya az volt, hogy így a saját forgatókönyvét rendezhette meg.