Hercegnők éjszakája

Jack Reynor
Jack Reynor
Rupert Everett
Sarah Gadon

Amikor 1945. május 8-án véget ért a második világháború, egész London ünnepi hangulatban tombolt. Az angol uralkodó két lánya, a trónörökös Erzsébet hercegné és húga, Margit kikönyörögte szüleitől a részvételt a város lármás forgatagában. A valóságban éjfélig kaptak kimenőt, míg a film… Több

Rendező: Julian Jarrold
Forgatókönyvíró: Trevor De Silva, Kevin Hood
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.10.01.

2022.01.02 diumiu

Teljesen véletlenül futottam bele ebbe a filmbe, de nem bántam meg. Egy kedves és egyébként elgondolkodtató történet két hercegnőről, akik csak szeretnének belekóstolni az átlagos emberek életébe. Egy kis kikapcsolódás kedvéért ajánlom ezt a filmet.

2018.08.11 dailyfilmsan

Nem rossz film ez csak nem szól semmiről, de bőven nézhető. A film visszavezet bennünket a második világháború végére, ahol az angolok 5 szilveszter nagyságú hedonizmusban ünneplik a vérontás végét ( csak az európai fronton). Ebbe a buliba csöppennek bele főhőseink Margit aki elcsatangol és Erzsébet aki lohol utána.

2016.10.26 Dorkateo

egy kis 'római vakáció' feeling, kicsit gyengébben, mégis szórakoztatóan.

2019.12.27 Eniq

Nagyon megtetszett az előzetese ezért megnéztem. Nem találtam unalmasnak egy percig sem vitt magával a történet ahogy elszakadt egymástól a két testvér és mi végigkövettük a kalandos útjukat igazán szórakoztató volt az már biztos. A vége nos ennek nem lehetett más véget összehozni szóval jó volt az is.

2016.01.05 tamas84

Tegyétek félre az előítéleteiteket, ez a film nagyon-nagyon szórakoztató. Rengeteget nevettünk rajta, de amikor kicsit drámaira vált a hangsúly, nos, ott akadnak gyenge pontok. Erős négyes!

A film 1945. május 8-án játszódik. A Trafalgar Square jelenetet 2014. május 8-án vették fel, a "VE éjszaka" 69. évfordulóján.Szerző: Archívum

A tánc neve, melyet Margaret mutat Erzsébetnek a Lindy Hop. Igen népszerű volt a swing korszakában.Szerző: Archívum

A Chelsea Barracks jelenetben látható katonai jazz banda valójában az Echo 42 Jazz zenekar.Szerző: Archívum

Ebben a filmben Roger Allam alakítja azt a karaktert, aki segít Margaret hercegnőnek. A The Queen (2006) című filmben hasonló szerepben tűnt fel, ugyanis ott Robin Janvrin bőrébe bújt, és Margaret hercegnő testvérének, Erzsébet királynőnek az asszisztensét formálta meg.Szerző: Archívum

(2015. 10. 19.)
Margit hercegnő buta liba
Kellemes, kosztümös kaland-vígjátékot vártam, ostoba, bulvárízű tanmesét kaptam. A Hercegnők éjszakája egyértelmű anyagi és művészi bukás. Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 10. 01.)
Elsőre nehéz elhinni, pedig tényleg megtörtént: a II. világháború véget értét ünneplő londoni népünnepélyen inkognitóban ott bulizott Erzsébet hercegnő és Margit hercegnő is, és még csak le sem buktak. Erről szól ez a film. Több

(2015. 10. 02.)
Királyi kimenő
A filmtől nem szabad elvárni komoly mondanivalót, hiteles jellemábrázolást és meglepő fordulatokat. Ha ezeket az elvárásainkat félretesszük, akkor nagyon jót fogunk szórakozni. Több