A rózsák háborúja

A rózsák háborúja

The War of the Roses

Kathleen Turner

Egy romantikusan induló szerelmi kapcsolat az oltár előtt folytatódik, 18 évi házasság után pedig eljut a válóperes ügyvéd irodájába. Ám ez még nem a végállomás. A pár nem tud a másikkal tovább élni, viszont a közös házból sem akar kiköltözni. Így aztán folytatódik a nemek harca, amelyben egyetlen… Több

Rendező: Danny DeVito
Író: Warren Adler
Forgatókönyvíró: Michael J. Leeson
Premier (HU): 1990.05.03. | HBO Max (2021.09.04.)

2020.12.08 sptt

Számomra egy igazi klasszikus, amit rendszeresen, 4-5 évenként megnézek. Jó színészek, jó sztori és az eltelt 30 év dacára is frissnek ható poénok. A filmben lévő fekete humor nagyon kemény néha és elgondolkoztató, hogy valóban mennyit is kell dolgozni egy házasságon 10-15 év után. 8/10

2019.04.25 Thibo84

Ebben a filmben nem éreztem, hogy jól működött volna a kémia Turner és Douglas között, úgy mint a Smaragd románcában, vagy annak folytatásában. A film lassan indul be, vontatott, mire eljut a csúcspontig, ahol kezd végre izgalmassá és eseménydússá válni, ahogy megpróbálják egymást kitúrni a házból.

2016.02.14 doroffee

Iszonyat beteg pszichológiai thriller - én imádtam. Nagyon érzékletesen bemutatja, hogy milyen az, amikor a bosszú eluralkodik a józan ész fölött, és azt is, ahogy egy vitában tulajdonképpen az esetek többségében megvan a maga igazsága, és mi történik akkor, ha nem vagyunk hajlandóak ezt észrevenni.

2016.07.01 Kirana80

Jó nagy fekete komédia, ami arról szól, hogyan, mely pontokon csúszhat el két ember kapcsolata. A férj aki csak a munkamániájával törődik, és igazán nem figyel a feleségére, az asszony aki eleinte háttérként mindent megtesz egy szép otthon megteremt... Több

2015.03.30 Fildi

Igazi, megfogó dráma. Michael Douglast nem ebben a szerepben szoktam meg, de jól alakít és igazán jól sikerült a film. Életszerű, reális dolgokat váalsztott alap témájául. Élettel teli, pörgős film.

Cher szóba jött Barbara Rose szerepére. Szerző: rbernadett

A filmet kb. 8 évvel Warren Adler azonos című regényének megjelenése után készítették.Szerző: rbernadett