A sakál

The Jackal
Gríz
Bruce Willis
Bruce Willis

A maffia merényletet tervez az Egyesült Államok First Ladyje ellen, amiért egy FBI által irányított moszkvai rendőrségi bevetés során megölték a vezér testvérét. A merényletet a világ legprofibb bérgyilkosa fogja végrehajtani, akit mindenki csak úgy ismer, "a Sakál". Az FBI csak úgy képes… Több

Forgatókönyvíró: Kenneth Ross, Chuck Pfarrer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 1998.02.05.

2021.03.30 József387290

Jó film

Igen, szerintem zseniális.

Willis és Gere... Nem a kedvenceim, és ez után a film után nem is lesznek azok. Kiszámítható, kliséket puffogtató, gyenge színészi játékot hozó film. Ezerszer lerágott csont, az újdonság varázsa nélkül. Kategóriájában vannak jóval jobb mozik.

2018.12.06 mamiéstöti2

Bruce Willis és Richard Gere neve abban az időben igen jól csengett, de a filmet így se sikerült magasra vinni.

2020.04.20 HE7EDIK

Az egyik legjobb filmje Willisnek. Tökéletesen hozza a rideg, számító, érzelmek nélküli bérgyilkost, kedvencem, mikor a házban lemészárolja a zsarukat. Az a csúzli meg nem semmi, szegény Black kapott is belőle rendesen. Kategóriája egyik, ha nem a legjobb darabja.

2018.12.20 harnas1207

Nagyon szeretem a 2000 előtti akciófilmeket, ezekben még volt izgalom és érdekesek voltak a történetek. A sakál sajnos nem tudta hozni a színvonalat, többszöri megnézésre is egyszerűnek tartom. Gere neve egy ilyen filmben már önmagában intő jel lehet.

A filmet Kanadában, Finnországban, az USA-ban, Oroszországban és a Pinewood Studiosban vették fel.Szerző: mamiéstöti2

Valójában a filmben látható Montréal Metro a washingtoni metrórendszer képmása.Szerző: mamiéstöti2

A film alapjául Frederick Forsyth A Sakál napja című regénye szolgált. Szerző: rbernadett

Richard Gere és Bruce Willis megesküdtek, hogy soha többé nem dolgoznak együtt.Szerző: kázsé