The Dark Knight

Christian Bale
Christian Bale
Maggie Gyllenhaal
Aaron Eckhart

Batman (Christian Bale) minden erejével igyekszik megtisztítani Gotham Cityt a bűnözőktől. Ebben a város rendőrfelügyelője (Gary Oldman), és újonnan kinevezett ügyésze (Aaron Eckhart) is segítségére van. Közös akciójukat eleinte siker koronázza, de megjelenik egy új, mindenkinél ravaszabb… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2023.08.10. | Netflix (2024.01.12.)
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2024.02.18 Schumy1

Sosem szerettem a Batmant, s sosem olvastam képregényt sem. A filmet csak Joker karaktere miatt néztem meg, számomra ő a No. 1.

Nolan alkotott. Jót? Nem hinném....kissé bugyuta izomfilm ez, amiből az átütőerő hiányzik. Batman megszámlálhatatlanul sokadik feldolgozása, ami gyengére sikerült. Unalmas, klisés, kissé álmosító film. Egyszer nézős...Persze tinikedvenc! :)

2021.09.06 Laca//Ho/rr/oR//

Nolan ékköve, avagy Heath Ledger legnagyobb alakítása

Soha nem olvastam Batman képregényt, viszont az összes Batman filmet láttam. Természetesen a kedvencem mindig is a Michael Keaton Batmanes filmek lesznek, de a Nolan-féle Batman trilógia jön utána. Ha csak az ezredfordulót nézzük, akkor Christian Bale és Heath Ledger nyertek elég magasan, hiszen ennél jobb párost ilyen rendezéssel nem tudok még egyszer felhozni. Bale már az első részben is sikeresen vizsgázott, mint Batman, de Ledger Joker jelmezben ebben a részben mutatkozott be, és egyszerűen le a kalappal. Elképesztő tudással és lazasággal vette fel Joker jellegzetes, karizmatikus jellemét, arról nem is beszélve, hány improvizációja van bevágva a filmbe. Fordulatos, és végig izgalmas része volt kettejük csatája, melybe remekül szállt be harmadikként Aaron Eckhart "Harvey Dent", vagyis Kétarc. Egy igazán jól sikerült, ízig-vérig akció-krimi Gotham utcáin igazán hiteles alakításokkal és látványos jelenetekkel. Nolannek sikerült egy igazán robusztus színészi gárdával előállni, hiszen Ledger és Bale mellett láthattuk még Michael Cainet, Maggie Gyllenhaalt, Morgan Freemant vagy éppen Gordon Nyomozóként Gary Oldmant is a fedélzeten. Élvezetes és roppant izgalmas film. Ebben a filmben láthattuk Jokert igazán önmagaként, ha az összes Batman filmet nézzük, nagyon jó volt hagyni kibontakozni, és az igazi énjét megismerni. Parádés volt nézni az igazán őrült és kiszámíthatatlan Jokert.

2019.04.06 Puncs

Sosem olvastam egy darab Batman képregényt sem, ahogy a korábbi Batfilmek sem igazán fogtak meg, de ez a film elsőrangú. Az elejétől a végig izgalmas és fordulatos. Az összes színész hitelesen játszik benne, Heath Ledger Jokere pedig zseniális, teljesen őrült és kiszámíthatatlan. Bármikor szívesen újranézem.

2023.08.10 Jerico

Nem akkora szám, mint a hype körülötte

Rendszeresen belefutok ebbe a filmbe, mert mindenki teljesen el van tőle ájulva, és folyamatosan a „legjobb filmek” típusú listákon a TOP 10-be helyezik. Megnéztem most újra, és nálam most sem egy kiemelkedő produkció. Látványvilága nem rossz, sok a tetszetős felvétel, a pörgős akciójelenet, de akkora nagy rendezést azért nem csinált vele Nolan, hogy el kéne ájulni tőle. Pedig magát a műfajt szeretem: Marvel és DC rajongónak tartom magam (Batman a DC zászlóvivő karaktere a Superman mellett), és nagyon szívesen nézek szuperhős mozikat.

A film összbevétele 1 005 973 645 dollár volt (imdb.com).

Batman megalkotója, Bob Kane inspirációt merített Leonardo da Vinci egyik találmánya, a helikopter kialakításából. Kane azt akarta, hogy Batman tudjon repülni, de úgy érezte, hogy egy emberi test nem lenne képes erre, ezért úgy döntött, hogy a karaktert egy olyan eszközzel ruházza fel, amely lehetővé teszi számára a repülést. Ez lett a legendás Batwing, vagyis denevérszárny, amely a helikopter tervezésének elveit követi. Így jött létre az ikonikus Batmobile és a Batwing repülőgép, amelyek ma már elválaszthatatlanok a Batman karakterétől.Szerző: Informer2

Heath Ledger annyira jól játszotta Joker karakterét az egyik jelenetben, hogy Michael Caine szava elállt, ugyanis elfelejtette a szövegét, de a jelenet így is bekerült a filmbe.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

56 ember hal meg benne.Szerző: Norbi

Ledgert minden nap órákig sminkelték a forgatás előtt.Szerző: HE7EDIK

(2016. 08. 03.)
Az érme két oldala!
A Sötét Lovag nem úgy vonult be a mozi történelembe, mint egy huszadik blockbuster, vagy képregényfilm, hanem, mint egy popkulturális mestermű. Több
Szent játékok
2018