A sötétség leple

A sötétség leple

Darkness Falls

Minden legendának megvan a sötét verziója, még a Fogtündérnek is. Kyle-nak (Chaney Kley) soha senki nem hitte el, hogy látta a Fogtündért, aki megrémisztette és mepróbálta megölni. A porcelánmaszkos nő képe egész életén át kísérti. Tizenkét évvel később gyermekkori barátnője, Caitlin (Emma Caulfield) visszahívja őt szülővárosába, Darkness Fallsba. Caitlin aggódik, mert kistestvére, Michael (Lee Cormie) ugyanarról a félelemről számolt be, mint amit annak idején Kyle is átélt.

Forgatókönyvíró: Joe Harris, John Fasano, James Vanderbilt
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2003.06.05.

2024.01.28 Interfectorem Sabnock

Amikor a suspense hiányzik!

A filmválasztás nálam sokszor a címe alapján vagy a színészek alapján, netalán az először látott trailer, képek alapján történik, sohasem úgy, hogy a szomszéd Juliska néni vagy Jancsi bácsi szerint a sztárocskák hátsójában a sztárok sokkal jobbak, mi... Teljes kritika

2023.02.03 Kóborló

A gonosz fogtündér legendája is lehetett volna

A mesebeli fogtündér legendáját már láthattuk párszor filmre adaptálni, és be kell valljam, jómagam kimondottan örültem anno, amikor először láttam eme film előzetesét, hisz előjáróban azt gondoltam, hogy egy misztikummal átszőtt horrorfilmhez lesz s... Teljes kritika

2019.02.12 Owotonor

Jól felvázolja a történetet az elején a film jól indul, de a misztikus hangulaton kívül sok értékelni való nem történik a filmben, a fogtündér ijesztő alkat, de ugyanakkor a film nem több átlagosnál.

A film egyik forgatókönyvírója, Joe Harris írta a Darkness Falls: The Tragic Life of Matilda Dixon című képregényt, amelyet a Dark Horse Comics adott ki, 2002. decemberében.Szerző: Kóborló

A filmbéli Michaelt alakító Lee Cormie színésznek ez volt az első egész estés filmszerepe.Szerző: Kóborló

Jonathan Liebesman eredetileg nem akarta, hogy ő rendezze a filmet, erre végül az ügynöke beszélte rá.Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Jonathan Liebesmannek, ez volt az első egész estés filmrendezése, előtte csupán egy rövidfilmet készített.Szerző: Kóborló

(2020. 01. 14.)
Darkness Falls (2003)
Megtekintés: Nem különösebben rajongok a kísértetes, szellemes tematikájú horrorfilmekért, de ha akad a szellemünk mellé valami érdekes koncepció, akkor nincs vele gondom. Itt pedig egy kicsi akad. Több