A szamuráj

A szamuráj

Le samouraï

Jeff Costellót könnyű megismerni acélosan hideg tekintetéről. Ellentmondásos személyiség, akinek egy rendkívüli tulajdonsága van: páratlanul gyorsak a reflexei. Mielőtt elindul az éjszakai mulatóba, gondosan alibit szerez magának. A bárban nem találkozik senkivel. Háromszor húzza meg a ravaszt és a férfi holtan esik össze. Ám távozás közben Jeff beleütközik a zongoristanőbe, akinek feltűnik a rohanó férfi. Jeffet a rendőrség letartóztatja, de később bizonyíték hiányában kénytelen elengedni. Gondjait szaporítja, hogy megbízója úgy dönt, nem fizet, sőt inkább végez vele. A terv végül is nem sikerül, így Jeff még egyszer visszamegy a mulatóba. Tudni szeretné, ki akarta eltenni láb alól… Több

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1967.10.25.

2020.10.22 elekm90

Valamiért engem nem fogott meg ez a film, pedig a műfaj közel áll a szívemhez. Sajnos egy-két jó jelenetet leszámítva elég vontatottnak éreztem a történetvezetését.

2014.11.19 petera050

Igazán remek francia krimi! Delon tökéletes volt a főszerepre, habár nem is kell nagyot alakítania a főhős bőrébe bújva. A zene is igazán passzol. Izgalmas, sajátos hangulatú film.

2016.06.16 Sonny

Nagyszerű alkotás, igazán élveztem minden egyes képkockáját. Ajánlom mindazoknak, akik a klasszikus krimi műfajáért lelkesednek. Biztosan szeretni fogják!

Rajongok a francia krimikért,és azon belül Alain Delon fan is vagyok.Nekem minden mozija nagyon bejön,de ez is egy értékes darab. Akciódús,fanyar humorú film,plusz az izgalom is bőven megtalálható benne.

A film összbevétele 39 481 dollár volt (imdb.com).

Az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című katalógusban szerepel ez a film.Szerző: Norbi

A filmtörténelem egyik legbefolyásosabb filmje, ami többek között a következő rendezőket ihlette meg: Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Francis Ford Coppola, Jim Jarmusch, John Woo, Johnnie To, David Fincher, Bernardo Bertolucci, Aki Kaurismäki, Takeshi Kitano, Micheal Mann, Georges Lautner, Nicolas Winding Refn, Luc Besson, Joel Coen, Ethan Coen. Szerző: rbernadett

Johnnie To kedvenc filmje. Szerző: rbernadett

Melville aggódott, hogy hogy fogják felvenni azt a jelenetet, amiben Jef a lopott kocsival behajt a garázsba. Mint kiderült nem volt oka az aggodalomra, mert Delon elsőre karcolás nélkül hajtott végig a sikátoron, egyenesen be a garázsba.Szerző: rbernadett