A sziget

The Island
Harper

Sean Bean
Ewan McGregor

Linconl 6-Echo és Jordan 2-Delta ugyanarra vágyik, mint több száz másik társuk, akikkel egy szigorúan ellenőrzött és hermetikusan zárt helyen élnek: hogy kiválasszák őket a Szigetre, ami az egyetlen ember által lakható hely a Földön. Egy véletlen folytán viszont Lincoln rájön, hogy mindaz, amit a… Több

Rendező: Michael Bay
Premier (HU): 2005.09.01. | Netflix (2022.09.29.)

2024.02.21 Tomipapi

Sok hasonló témájú filmet láttam a klónozós kategóriában, de ez a legjobbak közé tartozik. Ez a film nagyon tetszett. Jól összerakott és felépített történet.

2024.01.25 JRD

Moralitás, üzlet, haszon...

Amikor nekiláttam a filmnek, érdekesnek tűnt a fura világ, de eléggé gyanúsnak is, hogy tudjam, valami nem kóser. Azonban be kell vallanom, nem erre a kifejletre és alapokra számítottam. Az én fejemben komplett teória állt össze egy apokaliptikus világról, ahol a járvány valamilyen vad mutáns lényeket hozott létre, és ettől igyekeznek a bentlakókat megóvni. A klónszervgyártás fel sem merült bennem. Aztán ahogyan már tisztán láttam, azon kezdtem el gondolkodni, hogy milyen etikai, morális, üzleti gátakat kell ilyen tömeggyilkossághoz figyelmen kívül hagyni. Mert hogy ez a történet erről szól, az biztos. Klónok, akik tudattal élnek, léteznek, csakis azért, hogy az értük milliókat kifizetők szerveit majd belőlük pótolhassák... Számtalan etikai kérdés. Számtalan gondolat. Vajon a tudattal rendelkező klón embernek tekinthető? A lélek csak az ember privilégiuma vagy egy klónnak is van? Vajon főhőseink épp bőrrel megússzák, vagy donorokká válnak, aminek alapban megtervezték és legyártották őket? Hogy megtudd, Lincoln Hat Echo (Ewan McGregor) és Jordan-2 Delta (Scarlett Johansson) életének alakulását, nézd meg a filmet. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

Megírták,megrendezték,megcsinálták.De minek? Ezerszer lerágott csont,gyenge színészi teljesítménnyel,a képi világ,és a helyszínek sem jönnek át! Felejtős produkció.

2024.01.05 Harper

A legjobb akciófilm a 2000-es évek elejéről

Újra elővettem ezt a filmet a szabadságom alatt, és meglepve tapasztaltam, hogy ugyanúgy lekötött, mint amikor legelőször láttam sok-sok évvel ezelőtt. Scarlett Johansson talán ebben a filmben volt a legcsinosabb, és Ewan McGregor is karizmatikus 34 éves formájában. Néha a színészek egy-egy korai filmje mutatja meg leginkább valódi tehetségüket. A sziget már 2005-ben felvetette a klónozásban rejlő morális kérdéseket. Persze tudományos szempontból sok dolog hibás és kifogásolható a filmben, ám mégis elgondolkodtató, hogy egyszer tényleg eljuthat oda a világ, hogy valamelyik nagy gyógyszeripari konszern belefog majd az illegális emberklónozásokba. A sziget egy hihetetlenül lendületes, jól megrendezett akciófilm a két említett színész ragyogó alakításával. Nekem tetszett Sean Bean is negatív szerepben, és Steve Buscemi alakítása is, aki egy sajátságos figurát jelenít meg. A film második felében Los Angeles utcáin zajlik az üldözés olyan képsorokkal, melyek ma is elképesztően jók. Nálam a sziget TOP kategóriás, egyértelműen 4 csillagos.

2017.04.10 indingo

Nagyon jó kis film, remek témában készült. Picit az őssejt körüli mizériát juttatja eszembe. Egyorvos ismerősöm mondta, hogy nem érdemes őssejtet levetetni a csecsemőből, mert bekerül egy adatbázisba. Ha valahol, valakinek szüksége lesz rá, másnak pár volt gyerek nincs gyerek.

A Lincoln Six Echo által vezetett autó egy Cadillac Cien tanulmányautó, ami a 2002-es Detroit Auto Showra készült.Szerző: VFTS

Tom Lincoln karaktere Skóciából származik, és rajong a sportmotorokért, csak úgy, mint az őt játszó Ewan McGregor. Szerző: SódóGA

A filmben feltűnő Black and White reklám, amiben Sarah Jordan szerepel, nem a film kedvéért készült, hanem egy eredeti reklám, amiben Scarlett Johansson szerepel.Szerző: SódóGA

A Merrick irodájában található kubista festmény Pablo Picasso Femme Assise (Jacqueline) című 1962-es munkája.Szerző: SódóGA

Valós halál
2018