Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Testről és Lélekről

(Testről és Lélekről)
Testről és Lélekről

Tartalom

Mi lenne, ha egy nap találkoznál valakivel, aki éjjelente ugyanazt álmodja, mint te? Vagy pontosabban: kiderülne, hogy már régóta ugyanabban a világban találkoztok éjszakánként. Örülnél neki? Vagy megijednél? Esetleg romantikusnak találnád? De mi van, ha te cseppet sem vagy romantikus alkat? Hogy nézel egy-egy gyengéd álom után másnap, éberen ennek az idegen embernek szemébe? És, mi van, ha az illető nem kifejezetten szimpatikus neked? Próbálnád megszeretni? Hogy lehet az, hogy éjjel, egymástól több kilométerre, magányos ágyatokban fekve egymáséi lehettek, de nappal, hús vér valótokban egymással szemben állva még egy vacak első randevút sem tudtok normálisan lebonyolítani? És mi van, ha a második találkozó is kínosan sikerül? A harmadik meg kifejezetten szégyenletes? Feladnád? És ha feladnád, kibírnád? (Forgalmazza: Mozinet)
(Pajor Sándor)

2017. 03. 05. 21:35

Nagyon nagyon megérdemelte a Berlinale díját ez a film. Enyedi Ildikó nem véletlenül lett az a szakmában, aki. Poétikus film, nagyszerű alakításokkal. Le a kalappal. Nem akarom elkapkodni, de nagyon valószínűnek tartom, hogy jövőre ezzel fogunk az Oscarra pályázni.

2017. 03. 06. 05:34

A főszereplő lányt, Szandit még a gimiből ismerem, és nagy öröm volt őt ebben a filmben látni. Nagyon tehetséges, igazi művész, így neki is és a teljes stábnak is csak gratulálni tudok.

2017. 03. 02. 23:02

Megmondom őszintén, hogy nem az ilyen jellegű filmeken nevelkedtem, és bár számomra kicsit lassú, el tudom ismerni az érdemeit. A berlini fődíj miatt pedig egyszerűen csak örülök ennek a filmnek. Ha külföldön is elismernek bennünket, az jó érzéssel tölt el, még ha nem is az én világom ez a mozi.

Mácsai Pál
Borbély Alexandra

A film rendezője, Enyedi Ildikó 17 év után tért vissza a direktori székbe.

Legutóbb 1975-ben nyerte meg egy magyar alkotás a Berlinale fődíját (Mészáros Márta - Örökbefogadás).

A filmet 420 millió forinttal támogatta a Magyar Nemzeti Filmalap.

Smoking Barrels: Testről és Lélekről
A Testről és lélekről, amely külsőségeiben sokszor hideg, fagyos hangulatot áraszt, igazából egy megható, átérezhető és empatikus mozi, amely egy kicsit sem erőlteti rá magát a nézőre. Viszont könnyedén bele lehet szeretni, és képes katarzis-élményt okozni. Számomra nem is kicsit. Hatott testemre, lelkemre.

10/10
VOX: Testről és lélekről
Mély, emberi, de mindemellett részleteiben igen komikus szerelmi drámával tért vissza tizennyolc év után Enyedi Ildikó. Már-már tökéletes film, amely egyszerre tud szerzői és zsánerdarab lenni. Vagy, ha úgy tetszik: tudott újat mondani egy olyan örökzöld témában, mint a szerelem. 90/100
24.hu - Okkal kapott Arany Medvét az új Enyedi Ildikó-film, nálunk is szeretni fogják
A Testről és lélekről a legvalószerűtlenebb helyeken kialakuló emberi kapcsolatokat vizsgálja, meglepő fordulatok nélkül, mégis eszközgazdagon. Távol áll a sírva röhögős vígjátékoktól, de a mély drámai alkotásoktól is, mégis olyan film, amire érdemes jegyet váltani. Március 2-tól már a hazai mozikban is lehetséges.