Testről és Lélekről

Teströl és lélekröl
gerda

Mácsai Pál
Borbély Alexandra

Mi lenne, ha egy nap találkoznál valakivel, aki éjjelente ugyanazt álmodja, mint te? Vagy pontosabban: kiderülne, hogy már régóta ugyanabban a világban találkoztok éjszakánként. Örülnél neki? Vagy megijednél? Esetleg romantikusnak találnád? De mi van, ha te cseppet sem vagy romantikus alkat? Hogy… Több

Rendező: Enyedi Ildikó
Forgatókönyvíró: Enyedi Ildikó
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.03.02.

2024.02.07 Kapszaicin

Jó, amikor a vizuális alkotás kommunikál velünk, és szavak nélkül értjük, hogy mit és miért hozott létre az alkotó. Legalábbis sejteni véljük. A vágóhíd-jelenet pont egy ilyen aktus, és egyben a legelrettentőbb is ahhoz, hogy ezt a filmet újra meg ak... Több

2018.02.11 indingo

Az első húsz perc kicsit zavaros, de után eléggé koncentrálódik a történet és egy különleges filmet kapunk. Borbély Alexandra játéka különösebben nem tetszett.

2017.07.17 Deku

Egyáltalán nem tetszett, tipikus gyenge magyar film. Nem vagyok oda a hazai filmekért. Egyszerűen már a mai magyar filmek nem tudnak olyan meglepetést okozni mint a régebbiek.

2020.09.15 csd

A földtől való elrugaszkodás

Azt gondolom, hogy a Testről és lélekről a magyar filmipar egyik legkiemelkedőbb darabja az utóbbi években. Nem csupán arról van szó, hogy gondolatiságot ébreszt, de maga az utómunka is fantasztikusra sikeredett. Ebből a szempontból nagyon egyedi, bár ami számomra igazán izgalmas, az néha a karakterek jellemvilágában és a dialógusokban előforduló ellentmondások, ezt viszont nem tudtam fenntartással fogadni, sokkal inkább érdekel az, hogy miért vannak ott mindezek.

2017.11.26 Berto49

Velem lenne a gond, amiért nem értek egyet a kritikákkal?

Úgy látom, hogy nagyon egyedül vagyok az átolvasott kritikák, hozzászólások, vélemények alapján, ugyanis én nem tartom szörnyű véteknek, hogy Enyedi Ildikó „csak” 17-18 év elteltével kapott lehetőséget újabb játékfilm készítésére. Szerintem inkább sz... Teljes kritika

A film 144 134 799 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 91 782 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Fenntartásaim ellenére azt a tényt feltétlenül meg kell említenem, hogy Enyedi Ildikó az első rendezőnő, akinek a filmje bekerült az öt legjobb idegennyelvű film közé. Szerző: Berto49

A román filmes szakma legrangosabb gáláján Enyedi Ildikó filmje vihette haza a Gopo - díjat a legjobb európai film kategóriában.Szerző: XETH

A film forgalmazási jogát a Netflix is megvásárolta, így február 21-től az Egyesült Államokban, Kanadában, Dél-Amerikában, Dél-Afrikában, Indiában, Pakisztánban, Afganisztánban, Butánban, Bangladesben, Srí Lankán és Mongóliában is elérhető lesz.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Horkai Zoltán által vezetett Horkai Animal Training Center már több száz produkcióhoz készített fel állatokat az elmúlt húsz évben. A Testről és lélekről stábja is velük dolgozott együtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 03. 09.)
Okkal kapott Arany Medvét az új Enyedi Ildikó-film, nálunk is szeretni fogják
A Testről és lélekről a legvalószerűtlenebb helyeken kialakuló emberi kapcsolatokat vizsgálja, meglepő fordulatok nélkül, mégis eszközgazdagon. Távol áll a sírva röhögős vígjátékoktól, de a mély drámai alkotásoktól is, mégis olyan film, amire érdemes jegyet váltani. Március 2-tól már a hazai mozikban is lehetséges. Több

(2018. 03. 05.)
A Testről és lélekről képes megérinteni és kivezetni a nézőjét a vágóhíd falain túlra, abba az univerzális testvériségbe, amelyben Enyedi Ildikó meggyőződéssel hisz. 9/10 Több

(2018. 02. 28.)
60/100 Az előnyei mellett jól érzékelhetően ott vannak azok a tényezők, amik miatt úgy lehet érezni, hogy Enyedi Ildikó valami nagyot akart alkotni, ami rendesen gyomorszájba vágja a nézőt, de végül mintha ő saját magát, vagy mások visszafogták volna, és azt mondták, hogy “ne már, ez így túl durva”, aminek köszönhetően nem lett az alkotása az, amir... Több

(2017. 03. 07.)
Testről és lélekről
Mély, emberi, de mindemellett részleteiben igen komikus szerelmi drámával tért vissza tizennyolc év után Enyedi Ildikó. Már-már tökéletes film, amely egyszerre tud szerzői és zsánerdarab lenni. Vagy, ha úgy tetszik: tudott újat mondani egy olyan örökzöld témában, mint a szerelem. 90/100 Több

(2017. 03. 05.)
A Testről és lélekről, amely külsőségeiben sokszor hideg, fagyos hangulatot áraszt, igazából egy megható, átérezhető és empatikus mozi, amely egy kicsit sem erőlteti rá magát a nézőre. Viszont könnyedén bele lehet szeretni, és képes katarzis-élményt okozni. Számomra nem is kicsit. Hatott testemre, lelkemre.

10/10 Több