Testről és Lélekről

Teströl és lélekröl

A film 144 134 799 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 91 782 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Fenntartásaim ellenére azt a tényt feltétlenül meg kell említenem, hogy Enyedi Ildikó az első rendezőnő, akinek a filmje bekerült az öt legjobb idegennyelvű film közé. Szerző: Berto49

A román filmes szakma legrangosabb gáláján Enyedi Ildikó filmje vihette haza a Gopo - díjat a legjobb európai film kategóriában.Szerző: XETH

A film forgalmazási jogát a Netflix is megvásárolta, így február 21-től az Egyesült Államokban, Kanadában, Dél-Amerikában, Dél-Afrikában, Indiában, Pakisztánban, Afganisztánban, Butánban, Bangladesben, Srí Lankán és Mongóliában is elérhető lesz.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Horkai Zoltán által vezetett Horkai Animal Training Center már több száz produkcióhoz készített fel állatokat az elmúlt húsz évben. A Testről és lélekről stábja is velük dolgozott együtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Sanyi karaktere kifejezetten Nagy Ervinre íródott, akivel Enyedi Ildikó korábban a Terápia című HBO sorozaton dolgozott együtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

2017. szeptember 5-én jelentette be a Magyar Nemzeti Filmalap, hogy a Testről és lélekről című filmet nevezi a 90. Oscar-díjátadóra. 2017. december 14-én pedig kiderült, hogy a film bekerült a legjobb 9 film közé a külföldi filmek kategóriájában.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Borbély Alexandrát eredetileg a pszichológus szerepére szemelték ki, ám Enyedi Ildikó időközben rájött, hogy tökéletes lenne Mária szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film rendezője, Enyedi Ildikó 17 év után tért vissza a direktori székbe. Szerző: hp

Legutóbb 1975-ben nyerte meg egy magyar alkotás a Berlinale fődíját (Mészáros Márta - Örökbefogadás). Szerző: hp

A filmet 420 millió forinttal támogatta a Magyar Nemzeti Filmalap.Szerző: hp

Ez Morcsányi Géza (műfordító, dramaturg) első filmszerepe. Szerző: hp

A Testről és Lélekről az Arany Medve mellett a Berlinalén elhozta a filmkritikusok nemzetközi szövetségének (FIPRESCI) díját, a Berliner Morgenpost című lap olvasói zsűrijének díját és az ökumenikus zsűri díját is.Szerző: hp

A film hazai premierjére február 26-án a 3. Magyar Filmhéten került sor. Szerző: hp