A tiltott királyság

The Forbidden Kingdom
tamas84
Jackie Chan
Jet Li

A fiatal Jason egy nap ritka értékes tárgyra bukkan egy kínai zálogházban, amelyről ő maga sem tudja, hogy a legendás harcos, a majomkirály harci botja. A bot átrepíti őt a kínai mitológia világába, ahol úgy tűnik, nem igazán képes megállni a helyét. Segítségére siet Lu Yan, a… Több

Rendező: Rob Minkoff
Író: John Fusco
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kína
Premier (HU): 2008.09.25.

2021.02.09 Eastern79

Könnyű fantasy

Bevallom, régen rengeteg Jackie Chan filmet láttam, és sajnos azt kell mondanom, hogy az utóbbi években sajnos közelítettek a gagyihoz a filmjei. Utoljára talán a Csúcsformában volt az a produkció, ami nézhető volt tőle. Mielőtt elkezdett furcsa filmeket készíteni, az utolsó nagy dobása volt ez a Jet Livel közösen forgatott fantasy kaland. A Majomkirály legendája már számos feldolgozást megélt, és igazából itt sem a történet lett kimaxolva, hanem a két nagyágyú közös szereplése. Chan egykori legjobb alakítása, a Részeges karatemester köszön vissza a halhatatlan mester alakjában, Jet Li pedig a wushu mestereként gyakorlatilag önmagát, illetve a szertelen Majomkirályt alakítja. Látványos, pörgős kaland kerekedett belőle, a "két öreg" mester harca miatt azonban egy kicsit kuriózumnak is számít.

2020.11.27 stevepisti

Nagyon jó akció-fantasy, kung-fu harcművészettel megspékelve. Nem is akármilyen szereplőkkel, Jackie Chan és Jet Lee a két kedvencem. Amikor megtudtam, hogy egy filmben fognak szerepelni, és a trailerből kiderült, hogy egymás ellen kell küzdeniük, ne... Több

2018.08.30 Norbert93

Egyszerű, nem túl fantáziadús alapötletből építkezik a film. Felépítése és forgatókönyve inkább egy meséhez hasonlatos. A film egyébként élvezhető, vicces és Jackie Chan-es.

2015.06.15 Tomi

Mit lehet elmondani a filmről? Egy közepesen jó film se több se kevesebb. Aki szereti Jacki Chan filmjeit ezt is viszonylag szeretni fogja. Én igazából elvoltam rajta és másodszor se volt vészes.

2015.09.23 tamas84

Viszonylag nézhető akció-fantasy (ha van ilyen kategória), a harcművészeti film hőskorának nagyágyúival. Mondjuk az eredeti történethez nem sok köze van, és elég béna, hogy egy amerikai tinédzsert is be kell vonniuk a csapatba, mert ő a kiválasztott ... Több

Jackie Chan a forgatás első napját "nagyon pihentetőnek" írta le, mert akciójeleneteket nem vettek fel, csak a drámai szálat.Szerző: kázsé

A film főcímének stílusa és illusztrációja sok 80-as évekbeli Shaw Brothers filmre hasonlít.Szerző: kázsé

A film Jackie Chan és a legendás akciókoreográfus, Yuen Woo-Ping első együttműködése majdnem két évtized után. Szerző: kázsé

A film forgatókönyve öt átíráson ment keresztül, melyek közül néhány módosítás már a forgatás közben született. Szerző: kázsé