A titkok kulcsa

A titkok kulcsa

The Skeleton Key
HADNAGY

A New Orleans-i erdőségnek a világtól távol eső, baljós hangulatú részébe, a Louisiana torkolatvidékére érkezik Caroline, hogy ott egy magányosan álló, ódon házban egy idősödő asszony beteg férjét ápolja. A lányt érdekelni kezdik a rejtélyes pár titokzatos dolgai és… Több

Rendező: Iain Softley
Író: Ehren Kruger
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2005.08.25.

2024.02.19 SzimikeésBéci

Egész jól indult, de aztán le is lombozott bennünket ez a rituális dolog. Ezt a filmet így egy közepesre tudjuk csak értékelni. Pedig sokkal többet ígért az elején még a történet.

2017.02.02 hszpp

sok gyenge film után,végre bemutattak egy jót is. Úgy ültem le elé,hogy lássuk,nézzünk valamit,abszolút semlegesen. Ám kikerekedett szemekkel vártam a végét,s nem azért mert unatkoztam,hanem mert abszolút lekötött. Csavarokkal,és jó színészekkel,érdekes sztorival...összességében ez egy remek film.

Kate Hudson elindul, hogy belekeveredjen élete nagy kalandjába....itt mint Caroline. Megmenekül....Hát persze...Jó amerikai szokás szerint happy end a vége...addig van néhány félelmetes jelenet, meg is ijedünk, és hipp-hopp vége!!! Miről is szólt??? Nem mindegy, megnéztük, eltelt vele az idő. Átlagos produkció!!!

2023.06.10 Kóborló

A délvidéki mágiákkal foglakozó filmek szerelmeseinek erősen ajánlott

Úgy tudom, hogy ez a film valamikor 2005. augusztusában volt látható a magyar mozik kínálatában, és én is valamikor akkor láthattam, így mondhatni, megérett egy újranézésre nálam A titkok kulcsa. Lássuk hát, hogy mit is tartogat a nézőjének a film! ... Teljes kritika

2019.03.28 Berto49

Mi a különbség a woodoo és a hoodoo között?

Sok minden egyéb mellett a címben feltett kérdésre is választ kaphat a néző, ha megnézi ezt a 2005-ben készített, tévesen horrornak is címkézett filmet. A misztikus thriller sokkal jobban jellemzi az adott film műfaját. Már maga a helyszín is kísérteties, az amerikai dél, közelebbről a fülledt Louisiana mocsaras területe, amely kitűnő táptalaja volt a természetfeletti, misztikus elképzeléseknek. Ezen a környéken vállal betegápolási munkát Caroline (Kate Hudson), az ápolónőnek készülő 25 éves, a múltjában súlyos terhet hordozó fiatal nő. Titok titok hátán tárul fel előtte, a végén pedig egy nem szokványos – és ezért igen elismerésre méltó – csavar zárja le a történetet. Érdemes hangsúlyozni, hogy egy vértelen, slasher hatásoktól mentes, de izgalmakban bővelkedő filmmel van dolgunk. A hősnőn kívül a fantasztikus Gena Rowlands és a néhány szótól eltekintve néma John Hurt játéka teszi még élvezhetőbbé a darabot.

A film forgatását 2004. április 12-én kezdték el és 2004. június 19-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A film bemutatása után felmerült egy lehetséges folytatás elkészítése, de ezt végül elvetették. Szerző: Kóborló

A film forgatását eredetileg már 2003-ban elkezdték volna, de a főszereplőnő, Kate Hudson teherbe esett, és az állapota nem tette lehetővé, hogy dolgozzon, emiatt pedig csak 2004-ben kezdhették meg a forgatást.Szerző: Kóborló

John Hurt szerette volna eljátszani azt a jelenetet, mikor Ben lezuhan a tetőről, de a kaszkadőrök túl veszélyesnek gondoltál és féltek, hogy komoly sérülést szenvedne a színész. Szerző: dulkap