A Tizedik

A Tizedik

The Tenth Man
Képek
Videók

A jómódú ügyvédet a második világháború alatt halálra ítélik egy náci fogolytáborban, és kétségbeesett lépésre szánja el magát. Hogy életét mentse, sötét alkut köt egyik fogolytársával. Antony Hopkins, Derek Jacobi és Kristin Scott Thomas játssza a főszerepet a Graham Green regényéből készült filmben, Jean-Louis Chavel történetében, aki minden földi javát kínálja fogolytársának, ha az helyet cserél vele.

Rendező: Jack Gold
Író: Graham Greene
Forgatókönyvíró: Lee Langley
Premier: 1988.12.04.

2019.07.13 Berto49

Teleplay nívó

Csalódtam ebben a filmben, pedig kiváló színészek szerepeltek benne (Anthony Hopkins, Kristin Scott Thomas) Szerintem teljesen hiteltelen történet, sok hiányossággal. Az is a csalódásom oka, hogy Graham Greene neve szinte garancia az élvezhető sztorira. Ennek ellenére ez a feldolgozás erősen középszerű, teleplay jellegű mozi, ráadásul még a színészi alakítások sem kiemelkedők. Sinkó László ebben a filmben kölcsönözte először a hangját Hopkins számára, azóta a 2015-ben bekövetkezett haláláig elválaszthatatlanul kapcsolódott hozzá. Elég csak felidézni „A bárányok hallgatnak” félelmetes hangalakítását.