A tűzből nincs kiút

A tűzből nincs kiút

Ladder 49

A film a 49-es számú létrás- és 33-as számú oltókocsi őrsének életét mutatja be. Választott hőse egy "pokoli torony" lángolása közben a füstölgő romok alá szorul, s míg kapitánya és társai a kimentését fáradoznak, lepereg előtte az élete az elsőtől az utolsó napig. Láthatjuk, hogyan mórikáznak (vagy civódnak) a fiúk két oltás között, hogy aki a pihenőidőben még vidáman pöckölte a biliárdgolyókat, már nem tér vissza befejezni a játékot. Láthatjuk, hogyan választ párt, és alapít családot, hogy bizony olykor kételkedik, nem lenne-e jobb egy garantáltan lángmentes - biztonságos - irodában koptatni a könyökét, semmint vásárra vinni a bőrét azt is kockáztatva, hogy nem látja majd felnőni gyermekét.

Rendező: Jay Russell
Író: Lewis Colick
Premier (HU): 2005.01.20.

2019.07.13 Norbert93

Sajnálatos módon nem sok tűzoltós film van, de azok legalább amik vannak azok minőségiek. A film egyszerre szól a barátsággal, bajtársiasságról, hivatástudatról és úgy általában a tűzoltók életéről, s mindemellé kapunk egy érdekes, kicsit hétköznapi... Több

2015.05.16 hsanya182

Tűzoltóknak a párjukkal kötelező megnézni. Nagyon drámai összeborulós film. Főleg az érzelmekre és e hivatásos munka veszélyeire épít, mint a realitásra. Nekem nagyon teccett a film, megérintett. Akár többször is képes vagyok megnézni. Ajánlom :)

2015.06.11 macskulare

Drámai film a mindennapi hősökről, akik az életüket kockáztatják embertársaink életéért. Ők azok akik oda mennek be, ahonnan mindenki menekül. Remek film, méltó a Lánglovagokhoz, hű az érzelmekhez. Ajánlom! :)