A vád tanúja

Witness for the Prosecution
Elsa Lanchester
Charles Laughton
Charles Laughton

Wilfried Robarts, a jónevű ügyvéd védi a rokonszenves Leonard Vole-t, akit egy özvegyasszony megölésével vádolnak. Bár Volenak sem indítéka, sem alibije nincs Sir Wilfried hisz az ártatlanságában, még ha Mrs. Vole, ez a kemény, rideg asszony, nem sokat tesz is férje fölmentése érdekében. Sőt, inkább ő a vád tanúja, aki minden megszólalásával csak árt férjének. Minden látszat ellenére Sir Wilfried biztosra veszi, hogy Mrs. Vole valamit titkol.

Rendező: Billy Wilder
Premier: 1957.12.17.

2023.12.22 Kenez

A félrevezetés mestersége

Egy klasszikus film, ami szinte végig egy tárgyalóteremben játszódik, és csak a film legvégén kaphatunk megoldást a cselekményszál magyarázatára. A rendező (Billy Wilder) egy csattanóra épülő filmet rendezett, ami ma is korhű, és engem teljesen megfo... Teljes kritika

2017.08.17 Deku

Eszméletlenül hatalmas film. Annyira tökéletes, hogy nem is érezhető, hogy nem mai színészek játszanak benne. Nagyon erős volt és minden téren szuper krimi.

2016.12.17 Berto49

Tegnapi szerzeményem az 1961-es klasszikus szinkronnal (Csákányi, Lukács Margit, Kállai, Kiss Manyi) készült változat, amit sokadik látásra is zseniálisra tudok értékelni. Két szempontból is élenjár a film, egyrészt a tárgyalótermi filmek csúcsa, más... Több

2016.12.07 Szorcsik

Döbbenetesen jó film, még mai szemmel nézve is állati izgalmas. Imádom a tárgyalóteremben játszódó filmeket, de enynire jót még soha nem láttam. Különösen az ügyvéd és az ápolónő karaktere emlékezetes.

2019.05.30 MP170506

Megunhatatlan film. Mi is kell egy jó filmhez, egy kiváló alapanyag (Agatha Christie regény), egy remek rendező (Billy Wilder) és nagyszerű színészek, így lesz egy film 60 év után is film! A magyar fordítás nem mindenhol tökéletes, de így is élvezhető.

Három szinkron is készült hozzá, először 1961-ben a Pannónia Filmstúdió készítette a Mokép számára, ezt használta fel 2014-ben a Fantasy Film DVD-forgalmazó is. A második szinkron az RTL Klub megrendelésével a Mikroszinkronban készült, a harmadikat pedig a Zone Stúdió készítette az MGM és az AMC számára. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

Laughton felesége a filmben az őt ápoló nővért, Miss Plimsollt alakította.Szerző: Bogi87

Laughton egy alkalommal a saját medencéjében színlelt rosszullétet azért, hogy megbizonyosodjon róla, képes eljátszani egy szívbeteg férfit. A színészt felesége, Elsa Lanchester és egyik vendégük húzta ki a vízből. Szerző: Bogi87

A történet csattanóját nagy titokban tartották, még maguk a színészek sem tudták, mi fog történni. Csak a forgatás végéhez közeledve kapták meg a 10 oldalasbefejező forgatókönyvrészt. Mikor Londonban a brit királyi családnak levetítették a filmet, még nekik is ígéretet kellett tenniük, hogy nem árulják el másnak a történet végét.Szerző: Bogi87