A vér és méz földje

A vér és méz földje

In the Land of Blood and Honey

A vér és méz földje a délszláv háború idején játszódik, amely kettészakította a Balkán-régiót az 1990-es években. A történet Danijelről (Goran Kostic) és Ajláról (Zana Marjanovic), a két bosnyák fiatalról szól, akik a brutális etnikai konfliktus két szembenálló oldaláról származnak. Danijel, a boszniai szerb rendőr és Ajla, a boszniai muszlim művész már együtt voltak a háború előtt, ám kapcsolatukat végérvényesen megváltoztatta az országszerte terjedő erőszak. Hónapokkal később Danijel már apja, Nebojsa Vukojevich tábornok (Rade Serbedzija) alatt szolgál katonai tisztként a szerb hadseregben. A két szerelmes akkor találkozik újra, mikor Ajlát a Danijel parancsára cselekvő… Több

Premier (HU): 2013.10.13.

2022.04.21 SzupiMester

Lehet azt mondani egy ilyen témájú filmre, hogy zseniális? Nem, és mégis. Engem ledöbbentett a végére.

2018.02.28 Artemisia

Elég lagymatag a dramaturgia, Angelina tulajdonképpen annyi energiát fordított a háború borzalmaira és a civil nőket ért kegyetlenségekre,hogy hiányosan lett kidolgozva a cselekmény. A szerelmi szál narrációja túl távoli,nem is igazán érthető hogy m... Több

2016.02.15 Sniper

Én nem fogom fikázni Angelina Joliet, mint sokan teszik emiatt a filmje miatt. Szerintem valahol dícséretes, hgy egyáltalán megihlette ez a problematika, tehát a Balkán lassan gyúgyuló sebei. Nem lett túl hatásos a végeredmény, de rossz sem.

2016.09.12 kasztni

Nem hittem volna, h ezt írhatom majd, de Angelina ezt az egészet végülis megcsinálta. Igaz, hogy amerikai szájízzel, és nem európaival, így ez a téma is kicsit más megvilágításban került tálalásra, mint esetleg hittük. Kicsit hiányzik belőle az a faj... Több

2017.07.30 Nathen

Abszolút nem rossz. Sokkal rosszabbra számítottam. Jó történeti fonalat mutat be, jól vegyül a romantika a háborúval. Nekem tetszett.

Farkas Franciska, magyar színésznő is feltűnik a filmben statisztaként.Szerző: Artemisia

Angelina Jolie az ENSZ Menekültügyi Főbizottságának Különmegbízottjaként gyakran jár menekülttáborokban; az ott szerzett tapasztalatait használta fel a film során. Szerző: Artemisia

Josip J. Knezevic újságíró 2012-ben azzal vádolta Angelina Jolie-t, hogy az ő 2007-es regényéből lopta a film ötletét. Válaszul Angelina szintén beperelte az újságírót.Szerző: Artemisia

A filmet két nyelven, a szereplők anyanyelvén és angolul is leforgatták.Szerző: Artemisia