Út a szabadságba

Út a szabadságba

The Way Back
Berto49
Ed Harris

Hat idegen fog össze, hogy a szabadság reményében egy veszélyes, már-már lehetetlennek ígérkező küldetésre vállalkozzanak. A céljuk, hogy megszökjenek a szibériai hadifogolytáborból. Egyetlen esélyük, ha a Takla-Makán sivatag perzselő pusztáin vágnak át a Himalája hegységig, majd azon… Több

Rendező: Peter Weir
Író: Slavomir Rawicz
Forgatókönyvíró: Keith R. Clarke, Peter Weir
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Lengyelország, India, Egyesült Arab Emírségek
Premier: 2010.09.03.

2019.08.26 Berto49

Az emberfeletti megpróbáltatások filmje

Mindeddig azt gondoltam, hogy a „Sarkvidék” című filmben Mads Mikkelsen élte át a legnehezebb forgatást. Nagy tévedés, mert amit ennek a filmnek a szereplői kibírtak, az túlmegy az emberi képességek határain. Még nézni is fizikai gyötrelemmel járt. A legteljesebb elismerésem a színészeknek. Szörnyű, embertelen körülmények voltak a GULAG táboraiban, de ami a szökésük után következett, az ép ésszel fel nem fogható! Jogosnak tartom, hogy néhányan kétségbe is vonják Sławomir Rawicz (1915-2004) írásának hitelességét. Igazság ide, vagy oda, kegyetlenül látványos (mindkét jelzőt találónak érzem!) film született Peter Weir rendezésében. Van egy hasonló témájú könyv/film, a címe: „Ameddig a lábam bírja”, Josef Martin Bauer memoárja alapján készült, a filmváltozatot pedig Hardy Martins rendezte kilenc évvel korábban. Azt hitelesebbnek érzem. A film látványvilága erősen emlékeztet a National Geographic természetfilmjeire, ami nem véletlen, hiszen a National Geographic Films producerként részt vett a gyártásában. Végezetül egy nagyon szubjektív megjegyzés: Saoirse Ronan „üldöz” engem. A forgatáskor éppen 16 éves színésznő akaratlanul is mindig a szemem elé kerül. Igaz, hogy a „Lady Bird” esetén számítottam rá, de itt teljesen váratlanul bukkant fel, pedig aztán jól ellennék nélküle. Az az igazság, hogy Irena szerepében ő is jó volt.

2018.06.10 HercegPeter

Az elején elmondott szöveggel kicsit lelőtték a poént. Így nem volt annyira izgalmas. Alapból nem volt meg benne az a bizonyos, megmagyarázhatatlan plusz, amit vártam tőle. Viszont ennek okát nem a színészekben kell keresni. Ők nagyon jók voltak és e... Több

2015.04.22 mimi

Nem finomkodik, nem próbálja meg elleplezni azt, amit nem szívesen látunk. Mindent kegyetlenül megmutat, és nem úgy, ahogy azt Hollywood tenni szokta. Kifejezetten érdekes, hogy úgy ábrázolja a háborút, hogy egyetlen csatajelenetet sem látunk. Mégis emberéletek forognak kockán

2015.08.16 Corazon.Donq

Bitang jó filmet kreáltak és itt semmi negatívumot nem tudnék mondani. Látványban szinte tökéletes és lélegzetelállító tud, lenni ez szerencsére nem megy a történet rovására sem.

2016.12.07 Topicica

Mit bír ki az ember? És mi gyilkosabb: a fagy vagy a forróság? A vége egy kicsit kapkodós lett, ezért 4 csillag, de amúgy nagyon-nagyon jó film.

Van a filmnek egy magyar címváltozata is: "A hosszú menet ".Szerző: Berto49

Valkának van egy Lenin és egy Sztálin tetoválás a mellkasán. Ez akkoriban gyakori volt a bűnözők között, akik abban reménykedtek, hogy így nem lövik le őket, mivel tilos volt Lenin és Sztálin képeket megkárosítani.Szerző: kázsé

A BBC kiderítette, hogy , akin a történet alapul, sohasem szökött meg a gulágról, 1942-ben szabadon engedték.Szerző: kázsé

A film rendkívül sikeres memoárjain alapul.Szerző: kázsé

Marco Polo
2014