A vörös báró

A vörös báró

Der rote Baron
Puncs

Európa, 1916. Kalandvágytól és a repülés iránt érzett megszállottságtól fűtve a 24 éves Manfred von Richthofen (Matthias Schweighöfer) sokezer társához hasonlóan háborúba indul. A repülés zsenije ünnepelt harci pilóta lesz, ő és barátai gyorsan ikonná válnak a csatamezők katonái szemében. Becsület, lovagiasság, becsvágy, megszállott érdeklődés a technika és a repülés iránt - ezek a vonások jellemzik őket. Manfred von Richthofen vörösre festett Fokker gépe rettegett, mégis elismert szimbólummá válik az első világháború ellenséges légierői számára is.

Ország: Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2010.03.26.

2021.09.07 Sachiko

Uraim, sportemberek vagyunk, nem gyilkosok

Többször is láttam a filmet. Mikor legelőször néztem, olyan első vagy második osztályos lehettem. Azóta is az egyik kedvenc repülős filmem. A vélemények megoszlanak a film kapcsán. Magának a témának sok feldolgozása van. Van róla zene, készült film, ... Teljes kritika

2019.03.15 Puncs

A film címe alapján azt feltételezi az ember, hogy ez egy életrajzi film, de nem az. Nem sok mindent tudunk meg a vörös báróról, inkább a szerelmi életén volt a hangsúly. Az I. világháború korszakát viszonylag jól eleveníti meg. A légi harcokat nagyo... Több

2015.02.28 Rajkó

Lehet hogy nem olyan jó, mint a hasonló feldolgozások, de nem is nevezném rossznak. Hasznos visszapillantást nyújt az első világháború időszakába.

2016.03.24 Roman

A légi ütközetek szépek, de a cselekmény iszonyúan unalmas.

2015.02.27 adam

Lapos cselekmény, unalmas rendezés, hülye dialógusok, borzalmas kameramozgások.

A film összbevétele 36 569 dollár volt (imdb.com).

Val Kilmer is szóba került a vörös báró szerepére, de Kilmer akkor már a negyvenes éveiben járt. Túl öregnek találták a huszonéves báró szerepére.Szerző: Puncs

Til Schweiger 42 évesen játszotta el Werner Vosst, aki a valóságban a huszonegyedik életévét sem élte meg.Szerző: Puncs

A filmben minden szereplő angolul beszél, a nézők viszont azt hitték, hogy a film eredeti nyelve német, csak átszinkronizálták angolra.Szerző: Puncs