A vörös bolygó

Carrie-Anne Moss
Benjamin Bratt
Tom Sizemore
Val Kilmer

2050-ben a Föld pusztulása oly mértékben felgyorsul, hogy más bolygót kell választani otthonul. Asztronauták indulnak útnak, azzal a céllal, hogy kiderítsék, mi módon tehetnék lakhatóvá a Marsot. A felderítő csapatnak azonban nyoma vész, a kommunikáció megszakad a csapat tagjai között. Bowman kapitány azonban nem hajlandó magukra hagyni bajba jutott társait, és kutatásukra indul. Nem nagyon leli őket, de annyi kiderül, van élet a Marson!

Rendező: Antony Hoffman
Forgatókönyvíró: Chuck Pfarrer, Jonathan Lemkin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2001.02.08.

2022.06.14 JRD

Bár ízlések és pofonok de úgy érzem, hogy méltatlanul foglal helyet a rossz filmek között. Szerintem ez egy jó film. Érdekes, látványos (a technikához képest). Nem szabad a mai kor elvárásaival kezelni. Csak hagyd, hogy átjárjon a szórakozás és kész. Érdemes a figyelemre! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.02.19 Gika

Sok negatív véleményt kapott, de szerintem annyira nem szolgált rá. Engem lekötött, jól elszórakoztam. Nem ez lesz a filmtörténelem legmaradandóbb alkotása, de unatkozni nem lehet rajta, izgalmas és jó kikapcsolódás. Nekem tetszett.

2016.08.15 WaldyxMan

Az idő szerintem teljesen ki tudja kezdeni ezt a filmet. Emlékszem, amikor először láttam, teljesen oda voltam érte. Nem egy emlékezetes film ugyan, de nagyon szórakoztató volt. Ma már nem igazán értem, hogy kerülhetett ez a mozikba. A CGI teljesen k... Több

2018.12.06 harnas1207

Tipikusan olyan film amit remakelni kellene, látványosabban megcsinálni és kicsit pörgősebb sztorit adni mellé. Így is megnézhető, de hiányérzete marad az embernek, főleg ennyi ismert színész mellett.

2021.05.02 drg0602

Nekem tetszett

Ezt a filmet nagyon rég láttam, nekem akkor is tetszett. Most ugyanaz a véleményem. Szórakoztató popcorn mozi. Nem rossz színészi teljesítmények, a korához képest jó elkészített film. A zenéje megfogott, az is nagyon jól sikerült. Egyik kedvenc színészem játszik benne (Val Kilmer). Nálam ez a film 8/10. Mindenképp érdemes megnézni.

A film meglehetősen magas költségvetéssel készült, és hatalmasat bukott.Szerző: JRD