Játssz egy Akai házimozi rendszerért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Egy háború

(Krigen)
Egy háború

Tartalom

Claus Michael Pedersen (Pilou Asbaek) és csapata az afganisztáni Helmandban állomásozik. Eközben felesége, Maria egyedül neveli három gyermeküket Dániában, és próbál megbirkózni a mindennapok kihívásaival. Egy rutinküldetés során a katonák tűzharcba keverednek a tálibokkal. Calus mindent elkövet, hogy megmentse az embereit, azonban komoly döntést kell hoznia, egy döntést, mely miatt hazájában háborús bűnök vádjával bíróság elé kell állnia.

(forgalmazza: Vertigo Media)

2016. 03. 17. 05:58

Nagyon izgalmas és érdekes megközelítést alkalmazott ez a film az afganisztáni háborút illetően. Messze kimagaslik a hasonló témájú, de amerikai filmek közül.

2016. 06. 22. 11:09

Tobias Lindholm újszerű szempontból forgatta le filmjét, ami nagy szó egy ilyen téma kapcsán, amiről az elmúlt években számos produkció született már. Érzelmes film egy látszólag érzelemmentes szituációról...

Movieaddicts: Nehéz a dolga a katonának
Az Egy háború a nagyon mély, és súlyos etikai kérdések felvetése miatt emelkedik ki az átlagos, „belerokkantam a szörnyűségekbe” típusú filmek közül. 9/10
Revizor: A BEVETÉS SZABÁLYAI A BOMBÁK FÖLDJÉN
A legjobb idegen nyelvű film az Oscar legfontosabb kategóriája, mivel Hollywood már a jelöléssel is olyan külföldi mozikra irányít megérdemelt reflektorfényt, amilyen például ez a rendhagyó dán háborús dráma. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA.
Hetediksor: Mindenkit hazavárnak
Pilou Asbækneknek egy harcoló alakulat parancsnokaként éles helyzetben kell meghoznia egy nehéz döntést, melyért később olyanok vádolják, akik soha nem szagoltak még puskaport. A dánok nem csak krimiben és vígjátékban jók. 8/10