Nyisd ki a szemed

Nyisd ki a szemed

Abre los ojos

César egykor vagyonos férfi volt, a nők a lábai előtt hevertek és gondolkodás nélkül szórta a pénzt. Amikor barátnője tudomást szerzett arról, hogy César mást szeret, autóbalesetet okozva öngyilkos lett. César azonban túlélte a szörnyűséget, de arca eltorzult -… Több

Forgatókönyvíró: Alejandro Amenábar, Mateo Gil
Ország: Franciaország, Spanyolország, Olaszország
Premier (HU): 1998.12.07.
Najwa Nimri

2024.03.05 Queen

Remek színészek, fantasztikus alakítások és jó rendezői munka, de a története? Nem erre számítottam. Értelmetlen sci-fi, fantazmagória. Pedig milyen jól kezdődött, milyen dinamikusan, izgalmasan! S mennyivel jobb lett volna, ha sci-fi helyett egy „átlagos”, hétköznapi szerelmi sztorit faragtak volna belőle.

2016.03.07 citizenfour99

Kiváló film, nagyon jól tükrözi, hogy sokszor mink magunk közösítjük ki saját magunkat, miközben mások lehet nemis lennének előitéletesek. Viszont, van, hogy ok nélkül kedveskednek pl.: a következőt én állom haver, DE MIÉRT? fuh, nagyszerű, Penelope Cruz pedig egy ISTENNŐ :) Tetszett a film

2016.04.22 Loborg

Írtam véleményt az amerikai feldolgozásról is, ez nekem sokkal jobban tetszik, bár mindkettő kifejezetten jól sikerült. Ebben a férfi főszereplőt alakító színész nekem hitelesebb, int az újabb változatban ( a színésznő mindkettőben tökéletes). A történet nagyon érdekes, egyedi.

2015.08.12 Rikudou6

Egyáltalán nem jött be. Teljesen mást vártam tőle, mint amit kaptam és valahogy az én szememben nem volt meg az összhang, amit egy ilyen filmtől elvártam volna. Pedig szerintem jó volt színészi választás a szerepekre.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A film 2001-es amerikai remake-jében is Penélope Cruz játsza Sofia szerepét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmnek 2001-ben készült el a remake-je Tom Cruise főszereplésével Vanília égbolt címmel.Szerző: citizenfour99

César amikor Sophíánál kikapcsolja a tv-t "Denver, az utolsó dinoszaurusz" (Denver, the Last Dinosaur) megy.Szerző: Menyét Ibolya