A.C.A.B. - Minden zsaru rohadék

A.C.A.B. - Minden zsaru rohadék

ACAB - All Cops Are Bastards

Cobra, Nero és Manzinga, a három zsaru nap mint nap szembesülnek az erőszakkal. Céljaikkal tisztában vannak, feladatuk a társadalmi rend védelme, és az embereket rávenni a törvények betartására. Ha kell, akár erőszakkal. A fiatal Adriano személyében újoncot osztanak be melléjük. Adriano megdöbbenve tapasztalja, hogy a rohamrendőrök amolyan számkivetettek a rendőrségen belül, a futtball hulligánoktól kezdve az ügyészségig mindenki rájuk "utazik", miközben valóságos élethalálharcot vívnak.

Rendező: Stefano Sollima
Zene: Mokadelic
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2013.06.13.

2019.05.08 inzon

"Liberális" nézőpont

Kit néz hülyének ez a szutyokliberális szemét? Négereket rabolnak ki fehérek azzal a dumával, hogy "adj egy kis pénzt". Aham. Mert nem pont fordítva van, mi? A folytatásban meg fehér férfiak erőszakolnak halálra muszlim nőket, ahogy a való életben NE... Teljes kritika

2018.11.30 harnas1207

Zsarus film, minden szokásos elemmel. Ami hiányossága, hogy talán egy vagy két akció jelenete van, de az nagyon gyengén lett megoldva. Ami tetszett, hogy mellékszálként egy nagyon komoly valós problémát mutat be, ami nyugaton mindennapos, de nálunk még gyerek cipőben jár: az önkéntes lakásfoglalókat.

2015.10.18 Elkoo

Egy dráma Olaszországról, a rohamrendőrökről a társadalmi problémákról a rendőri túlkapásokról és a huliganizmusról.Ajánlani tudom csak.engem elejétől a végéig lekötött.

2015.11.18 Regi82

Tökéletesen bemutatja az olasz rohamrendőrök életét. Felkavaró,őszinte és egyben brutális film. A vége mondjuk érdekes volt,vártam valami jó drámai befejezést erre egyszer csak paff vége lett.

London bandái
2020