Acéllövedék

Acéllövedék

Full Metal Jacket
Arliss Howard
Adam Baldwin

Stanley Kubrick filmje a brutális vérengzés és a nyers erőszak erőteljes feldolgozása. A történet a vietnámi háborúban küzdő katonák sorsát mutatja be, ahogy lassan elvesztik emberi mivoltukat, és már csak a gyilkolás élteti őket. A kiképzőtáborban a kegyetlen őrmester csakis… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1987.06.17.

2023.04.01 Filmelemző

Elemzés

Nem sok olyan film van, amely ennyire erősen és valóságosan mutatja be a vietnami háborút. A kiképzéseken pedig a katonákból (emberi mivoltukat semmibe véve) gyilkológépeket faragnak. A kiképzésvezető Hartman őrmesternek pedig olyan nyelvhasználata van, amelyhez foghatót még egy filmben sem hallottunk. A maga nemében a film egyedi és megrázó darab is egyben.

2016.04.13 ArpiHajdu és Réci

Szerintem a háborús filmek kategóriájában egy kifejezetten jó film. Szép bemutatása annak, hogyan kell katonák helyett gyilkológépeket képezni. Hartman őrmester pedig egyszerre zseniális, de gyomorforgató is egyben. Béketűrő embernek tartom magam, de ettől a személytől valószínűleg én is totál megőrülnék.

Nem volt rossz,de nagyon erősen hullámzott a milyensége,és ritmusa.A története teljesen átlagos, a színészi teljesítmények sincsenek topon.Majdnem tucatfilm,de egy leheletnyivel beelőz!

2017.07.10 Deku

Nagyon nem volt a toppon ez a film. A történet eléggé vontatott és ezáltal unalmas lett. Harmat gyengére sikeredett és így nem tetszett. Hiányzott belőle az a bizonyos szikra ami izgalmassá varázsolhatta volna. Nem kedveltem egyszerűen.

2016.10.27 MKristijan

Akár szét is vághatnánk a filmet, egészen másképp hat az első és a második fele. A második kicsit vontatottabb de kellően mély az egész.

A filmben 57-en haltak meg.Szerző: Norbi

Az Acéllövedékek című film részese az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz elnevezésű 2004-ben kiadott könyvnek.Szerző: Norbi

A Rotten Tomatoes oldalán 95%-os értékelést kapott 74 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

(2016. 03. 28.)
Stanley Kubrick kamerája kegyetlen, gátlás nélkül megmutatja nekünk, milyen iszonyú élményeket kellett átélnie azoknak a katonáknak, akiket az ölésre tökéletesen kiképeztek, arra azonban nem, hogy ennél sokkal nehezebb megőrizni saját lelküket abban a földi pokolban, ahová rossz sorsuk sodorta őket. Hibátlan alkotás! Több