Aguirre, isten haragja

Aguirre, isten haragja

Aguirre, der Zorn Gottes

Az Aguirre, Isten haragja című kalandfilmben egy csapat konkvisztádor az amazonasi őserdő mélyére hatol, hogy felleljék El Doradót, az Aranyvárost. Aguirre, a csapat vezére rendületlenül törtet előre az ismeretlen erdőségben, miközben katonái felőrlődnek a bennszülöttekkel, a… Több

Zene: Popol Vuh
Ország: Mexikó, Peru
Premier: 1972.12.29.

2017.12.09 Deku

Az ahogy ezt megvalósították az elképesztő, számoltam, hogy remek lesz. Kiváló alkotás a maga nemében és nem is vártam volna többet tőle de még azt is túlteljesítette bőséggel. Nagyszerű lett ez a film.

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-os értékelést kapott 44 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Az Aguirre, Isten haragja c. film forgatási munkálatainak köszönheti Werner Herzog, hogy életben maradt, ugyanis forgatási gondok miatt kellett lemondania kollégáival azt a repülőutat, melynek egyetlen túlélője Juliane Koepcke volt, aki 11 napot töltött el teljesen egyedül az őserdőben, mire rátaláltak. Juliane Koepcke esetét filmen is megörökítette 2000-ben, a film címe: A remény szárnyai.Szerző: Bogi87

A filmet Peruban forgatták le.Szerző: Bogi87

Állítólag soha nem létezett Gaspar de Carvajal naplója, ami alapján a film készült.Szerző: Bogi87

Kinski egyébként valóban lobbanékony volt, egy alkalommal annyira feldühítette a az őslakos statiszták egyik éjszakai dorbézolása, hogy puskájával belelőtt a kunyhójukba, és az egyik statisztának a lövedék levitte az ujját.Szerző: Bogi87