Ágyúgolyó futam

Ágyúgolyó futam

The Cannonball Run

Az Ágyúgolyó futam minden idők legőrületesebb autóversenye. Pesze hiába is kutatnánk a sportévkönyvekben, hasztalan keresnénk a győztesek listáját. Itt nincsenek díjak, nincsenek helyezettek, s ami a legfontosabb: nincsenek szabályok. Csak egyvalami számít, hogy ki nyer! A dicsőségre vágyó versenyzőknek át kell vágni fél Amerikán, miközben a legváltozatosabb trükkökkel taszajtják odébb az útról a versenytársakat, s kerülik el az illegális verseny részvevőire fenekedő bősz rendőröket. E flúgos futam vad versenyzőinek bőrébe bújva olyan komikusokat láthatunk, mint Roger Moore, Burt Reynolds, Dean Martin, Sammy Davies és az utolérhetetlen Jackie Chan!

Rendező: Hal Needham
Író: Brock Yates
Zene: Al Capps
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Hongkong
Premier (HU): 1986.02.27.

2023.12.16 Gamehun638

Sztárparádé. Ökörködés. Jobbnál jobb autók és poénok. Mindenképp érdemes megnéznie annak, aki még nem tette.

Egy őrült film,tele megannyi sztárral,és humoros képsorokkal.Nem is kell hozzá semm,csak egy kis idő,amit rászánunk.Igazi kultfilm,kikapcsolódásnak tökéletes.

2015.04.28 Yosihiro

Igazából még vhs technólógián láttam és már akkor is nagyon jónak érzetem a filmet. Rengeteg sztár és maga a történet a poénok és a kocsik . Remek szórakozás ajánlom mindenkinek :) Üdv Yosihiro

2015.05.12 ZeroHero

Igazi sztarparade, 95perc eszetlen orultkodes minden szinten. Idotallo vigjatek, barmikor ujranezi az ember, mindig talal benne uj poent vagy geget, ami aztan napokon keresztul kiseri, amikor autoba ul.

2018.11.27 harnas1207

Gyerekkorom egyik kedvence. Felnőtt fejjel meg rádöbbenek, mennyi sztár szerepelt benne.

Az eredeti 1979-s versenyben volt mentőautós induló. A filmben látható egy jelenet, mikor a rendőrök megállítják a forgalmat a dugóban, hogy az álmentősök zavartalanul haladhassanak. Ez megtörtént eset.Szerző: harnas1207

A film egy valós, országokon átívelő verseny alapján készült el. Az ötvenes évekig tartották ezeket a futamokat, természetesen nem hivatalosan, majd 1979-ben a forgatókönyv író részt vett egy megemlékezés futamon. Ezen utcai verseny adta az ihletet a történet megírásához.Szerző: harnas1207

A film forgatását egy súlyos baleset árnyékolta be. Heidi Von Beltz kaszkadőrnő autója frontálisan ütközött egy teherautóval és eltörte a nyakát. A kórházi költségek meghaladták a biztosítási keretet, ezért később pereskedés lett az ügyből, mely során 3,2 millió dollár kártérítést ítélt meg jogosan a bíróság.Szerző: harnas1207

A Warner Bros 2016-ban megszerezte a film jogait és bejelentették, hogy remake gyártásába kezdenek.Szerző: harnas1207

(2015. 05. 01.)
Vinék előtt is szaggatták már emlékezetesen az aszfaltot a filmvásznon, de olyan alkotás, amelyben a nevetésre helyezték a hangsúlyt, csak egyetlen vált klasszikussá a műfajban. Több