Aki bújt, aki nem

Aki bújt, aki nem

Jeepers Creepers

Darry (Justin Long) és Patricia Jenner (Gina Philips) a tavaszi szünet egyik szép napján épp hazafelé tartanak, amikor egy furgon kis híján leszorítja őket az útról. Nem sokkal később megpillantják az ismert járművet, s annak is szemtanúi lesznek, amint egy titokzatos alak egy lepedőbe… Több

Rendező: Victor Salva
Író: Victor Salva
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2002.10.31.

2024.01.10 Gyorvik

A neoprimitív horrorkorszak egyik jellegzetes szimbóluma. Öncélú. A karakterek reakciói indokolatlanok, irreálisak. Ha eltekintünk mindettől, akár körömrágva is végig lehet ülni, de igényes nézőnek nem ajánlott.

2022.08.06 BRANTON

Nyomasztó végkifejlet

Victor Salva 2001-ben megrendezte a Jeepers Creepers című filmet, mely nálunk Magyarországon az Aki bújt, aki nem címet kapta. Történetünk két főszereplője egy testvérpár, pontosabban Trish (Gina Philips) és Darry (Justin Long). Tavaszi szünet van, ... Teljes kritika

Na én elbújtam,és elő sem jövök.Sok jót nem tudnék erről a sebtében összetákolt filmről mondani.horror,szörnyes,szaladós,menekülős,és megölős.Nagy vonalakban ennyi.Se füle,se farka?Ki a szörny koma?Minek öli az embereket?Miért nem vegetáriánus?Valahogy olyan semmilyen,de erről a film készítői tehetnek!

2018.01.03 indingo

A legnagyobb bajom, hogy nem tudom kicsoda micsoda ez a lény. A történet nem volt félelmetes, sem izgalmas, olyan jellegtelen volt az egész nulla sztorival. Ide-oda kocsikáztak.

2022.11.07 Kóborló

Zavarosban halászó horrorfilm, de még így se rossz

Mivel nálam a 2022-es év legjobban várt horrorfilmjei közt helyet foglalt a negyedik felvonása a Jeepers Creepersnek, így gondoltam, kissé felelevenítem magamban a korábbi részeit. Lássuk hát, hogy mivel is kecsegtet a horrorrajongók számára a 2001-b... Teljes kritika

A gonosz lényt alakító Jonathan Breck színész egy szöveg nélküli rendőrt is alakít a filmben.Szerző: Kóborló

Victor Salva mindössze egy hónap alatt írta meg a film forgatókönyvét.Szerző: Kóborló

Volt néhány olyan jelenet a film forgatókönyvében, amiket nem forgattak le a filmhez, költséghatékonysági okok miatt, de ezeket végül a második részben felhasználták. Szerző: Kóborló

Bár szinte minden jelenetre volt párbeszéd írva a forgatókönyvben, a rendező mégis engedélyezte, hogy Gina Philips és Justin Long rögtönözhessenek, és ezeket meg is tartották a film végső változatában is.Szerző: Kóborló

Értékelés: 5.5/10
(2018. 02. 28.)
Jeepers Creepers
Akinek az alapsztori elnyerte a tetszését, annak talán érdemes a már nagyon közeli 3. rész bemutatójára várni, mi is rajta leszünk az ügyön!
Értékelés: 5,5/10 Több