Akira

A harmadik világháború évtizedekkel ezelőtt befejeződött, Tokiót is sikerült újjáépíteni azóta. Neo Tokió utcáit 2019-re ellepi a bűnözés. Az egyik motoros banda, a Kapszulák vezetője a csupán 16 éves Kaneda (Mitsuo Iwata). A legfiatalabb köztük Tetsuo (Nozomu Sasaki), akit ezért… Több

Forgatókönyvíró: Katsuhiro Ōtomo, Izo Hashimoto
Ország: Japán
Premier (HU): 2006.03.09.

2017.10.17 Lamboh

Korához képest nagyon látványos, van mondanivalója, és jó hangulatú film. Én mégsem szeretem. Az elejétől a végéig untam. Igaz, ez már volt vagy 8 éve, szóval lehet nem lenne rossz ötlet újranézni.

2015.02.06 Yosihiro

A 90-es évek eggyik legjobb animéje kihagyhatatlan történet:) A grafika a történet a hang csúcs szuper. Ezt a japán anime rajongók ne hagyják ki. Klasszikus alkotás :)

2017.08.17 Deku

Mint mindenben úgy az anime világában is meg vannak az igazi klasszikus darabok. Ez pedig azok közül is az egyik legjobb darab. A grafikai megvalósítás nagyszerű lett.

2016.02.08 ellcrys89

Nem is tudom én ettől a anime-től valahogy sokkalta többet vártam. Persze meglehet, hogy én állítottam magas elvárásokat a filmmel szemben, de ettől függetlenül nekem az jön le, hogy közel sem érte el azt amit ki lehetett volna belőle hozni.

2015.10.02 hawaiipizza

TETSUOOOO!!!! KANEDAAA!!!!!! TEEEETSUUUUOOOO!!!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!! Nem rossz amúgy, egészen fasza! Ajánlom!

Ez az anime teljesen jogosan olvasható az 1001, amit látnod kell mielőtt meghalsz írásban.Szerző: Norbi

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Az Akira volt az egyik első japán anime-film, amelyhez a hangot az animáció előtt vették fel. Ez az eljárás az Egyesült Államokban általánosnak számít, de Japánban épp az ellenkezője a megszokott. Szerző: ArpiHajdu és Réci

10 millió dollárból készült el az Akira, amivel ez a legdrágább japán animációs film.Szerző: Archívum

(2016. 11. 02.)
A klasszikus cyperpunk-toposzok figyelmen kívül hagyásával az Akira egy eredeti ötletekkel telepakolt, hihetetlenül látványos és kreatív mű, mely nem csak az animációs filmek között mérföldkő, hanem kiemelt helye van a teljes mozgóképes filmtörténelemben. Több

(2019. 11. 20.)
Az animefilmek alapja: AKIRA
Ajánlom mindenkinek, aki kedveli a cyberpunkot, a sci-fit, a horrort, a társadalomkritikákat, az erős drámát és természetesen a posztapokaliptikus témát. Több