Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Aladdin

(Aladdin)
Aladdin

Tartalom

Agrabah városában él a furfangos utcagyerek, Aladdin és barátja, Abu, egy kismajom. Jafar, a szultán kapzsi varázslója évek óta vágyódik egy csodalámpa után, amiben egy titokzatos dzsinn lakik, aki a legenda  szerint minden kívánságot teljesít. Azonban a csodalámpát csak az találhatja meg, aki nem is keresi. Jafar ravasz csellel ráveszi Aladdint, hogy hozzon el neki egy lámpát a Csodák Barlangjából.
(SódóGA)

2015. 04. 25. 06:54

Szerintem egy gyönyörű és vicces animációs film,Imádom benne a dalokat,amik elhangzanak a mesében,és emlékeztet a gyerekkoromra.Nincs olyan ember,aki ne látta volna.

2015. 08. 15. 13:55

Gyermekkorom legjobb meséje volt. Nagyon jó karaktereket hoztak létre , a zenék benne csodálatosak, összességében nagyon szórakoztató és remek zenék vannak benne, remek mű .

2016. 10. 01. 23:57

Tanulságos! Gyerekként itt megtanultam, hogy nem minden az aminek látszik, vagy mutatja magát, az sem aki (vagy ami) szép zengő szavakkal hízeleg nekem. Zene tökéletes, érzelmek csak úgy cikáznak a filmben. Talán ez az egyik legnagyobb alkotása a Disney-nek. Ez tipikusan az a mese, ami még évek múlva is bezsebeli a sok elismerést. Fantasztikusan vicces és izgalmas.

Aladdin alakjához több verziót készítettek, először Michael J. Fox Vissza a jövőbe-beli alakját vették alapul, ám végül ezt a verziót túl kisfiúsnak találták.

Az erdeti tervek szerint Jafar gurult volna folyton dühbe és a madara, Jagó csendesítette volna le őt, azonban hamarosan rájöttek, hogy sokkal ijesztőbb egy higadt és kiszámíthatatlan Jafar, így felcserélték a szerepeket.

Jafar alakjára hatással voltak megalkotóinak korábbi munkái is. Milt Kahl nevéhez fűződik Sír Kán megalkotása, Marc Davis pedig Szörnyella de Frász karakterét keltette életre.