Alice csodaországban

Alice csodaországban

Alice in Wonderland
JRD

Lewis Carroll világhírű meséje elevenedik meg Walt Disney ezen klasszikusában, amelyben a bátor és élénk fantáziával rendelkező Alice alámerül Csodaországba, ahol összetalálkozik a legbolondosabb és legfurcsább csodabogarakkal, köztük a Fehér Nyúllal, a Bolondos Kalapossal, a Szívkirálynővel és… Több

Premier: 1951.07.26. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.04.19 JRD

Újabb Disney kedvenc

Számtalan feldolgozás született a sok-sok év alatt. Mindenképp érdemes a figyelemre a rajzfilm és a betétdalok is. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.12.06 mamiéstöti2

Talán az egyik gyerekkori kedvencem mondanám, ugyanis rengetegszer láttam. Kicsit másabb mese, mint a többi, de nekem 5/5!

2019.11.26 Timon

Megvan videókazettán, nagyon imádom ezt a klasszikus Disney-mesét.A háttérzene is elegendő ahhoz,hogy adja a hangulatot.De az animáció is jó elejétől végéig. 10/10

2019.08.02 Ms. Akárki

Gyönyörű klasszikus disney mese. Inkább idősebbeknek ajálott szerintem a furcsaságai miatt. Ők jobban fogják értékelni. Olyan kicsit mintha Alice álmában próbákat álna ki, hogy jelenlegi életét megértse.

2018.04.17 TomÁcs

Gyerekként számomra kicsit félelmetes volt ez a mese. Talán a túl harsány szereplők, meg a királynő is közrejátszhatott ebben. Elég kalandos történet, amit gyerekként nem i értettem.

Mad Hatter karaktere a Bonkers (1993) című sorozatban is szerepel.Szerző: Archívum

Mad Hatter karakterét az alapul szolgáló regényben szimplán The Hatter-nek hívják. Szerző: Archívum

Bár Alice nem hercegnő, a Disney igen sok esetben a hercegnői között szerepelteti.Szerző: Archívum

utolsó filmje. 1950-ben meghalt, mielőtt bemutatták volna a filmet. Szerző: Archívum