Játssz egy Samsung Galaxy-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Tartalom

Lewis Carroll világhírű meséje elevenedik meg Walt Disney ezen klasszikusában, amelyben a bátor és élénk fantáziával rendelkező Alice alámerül Csodaországba, ahol összetalálkozik a legbolondosabb és legfurcsább csodabogarakkal, köztük a Fehér Nyúllal, a Bolondos Kalapossal, a Szívkirálynővel és kártyahadseregével.
(kázsé)

2016. 10. 25. 20:33

Aki szereti a Tim Burton féle Alice filmeket, az mindenképp nézze meg ezt is, bár nem tudom mennyire gyerekeknek való, másfél óra tömör haluzásnak tűnt nekem az egész :D

2016. 07. 24. 22:30

Nagyon furcsa, különleges hangulatú a film, a történet nagyon elvarázsolt, kicsit zavaros, de alapvetően megragad a története. A grafika is kitűnő. Szerintem nem kisgyerekeknek való mese.

2016. 06. 23. 18:38

Számomra a legunalmasabb Disney-s rajzfilm, azt hiszem csak egyszer láttam, nem igazán ragadt meg bennem. Mondjuk lehet az vele a baj, hogy nem gyerekkoromban láttam, hanem jóval utána, de egyszer mindenképp nézős.

Cheshire Cat figurája valamennyi filmadaptációban más és más. Az '51-es filmben rózsaszín-lila csíkos,a szeme sárga, teste kövér, képes rá, hogy testétől elválassza a fejét, továbbá képes eltűnni. Stílusa igen kötözködő, kevésbé simulékony, előszeretettel tájékoztatja félre Alice-t.

Alice (Alíz) magyar hangját Tunyogi Bernadett szolgáltatta.

(citizenfour99)

A film alapjául Lewis Carroll: Alice in wonderland c. nagysikerű regénye szolgált.

(citizenfour99)