Alice Tükörországban

Alice Through the Looking Glass

2024.01.19 Timon

Nem olyan jó, mint az előző, de...

Erősen hármas és négyes között van szerintem. Az előző film azért volt ekkora szám, mert az volt az első nagyobb kaliberű élőszereplős (újra)alkotás a Disney-től, nagyon egyedi képvilággal és csúcstechnológiával, erős szereplőkkel, hatásos, varázslatos környezetben, amik eléggé menő, epikus kisugárzást adnak neki. Ennek a képi világa szintén nagyon jó. Túl jó is. Néhol érezni, hogy túl lett erőltetve, de nem ez az igazi gond vele, hanem az, hogy ennek a története a bővítés mellett el is vesz valamit az előzőből, az utóbbi varázsa pedig egy idő után itt csak árnyéka önmagának, ahogy néhány előző szereplő, veszítenek a varázsukból. Nem nagyon lehet nem úgy érezni, hogy ezt a szkriptet nagyon is utólag találták ki. Ott sejlik fel ez, ahol a Vörös Királynő fejének a beverése meg a sütis sztori körül forog annyi minden. Vicces figura volt az Idő is. Sok időtlenséget is hozott magával, pl. a teapartin. :-) Még ha egy kissé ott már kezdték erőltetni. Az mindenesetre nagyon tetszett, hogy Kalapos családját behozták, a végére egy aranyos, kedves történet bontakozott ki, és az ellenségeskedés gyakorlatilag megszűnt köztük. Egy kicsit érzelmes is volt, legalábbis ott jobban megfogott. 10/6,7.

2020.12.31 Artemisia

a nap véleménye

Csodaország visszavár

Tim Burton 2010-es Alice Csodaországban remake-jének előzmény-folytatása egyben a "sokat markol, keveset fog" iskolapéldája. Lewis Carroll azonos című regényére hivatkozva készült el, ám nyomokban sem tartalmaz semmit az eredeti műből, néhány apró u... Teljes kritika

A látványvilág nagyon szép, és Johnny Depp, na meg Helena Bonham Carter játéka zseniális. Aranyos a történet, jól lett kivitelezve. Kiváló folytatása az első résznek, sőt szerintem kicsit erősebb is.

2016.06.01 Bogi87

Az első félórában izgultam, mi kerekedik ki a végén ebből a katyvaszból... majd szépen lassan beindult a történet és egy igazán szórakoztató, jó kis filmnek lehettem nézője, ami bőven rendelkezik mondanivalóval és humorban sem szűkölködik. Külön kie... Több

2018.12.27 indingo

A látványa nagyon egyedi, megakad rajta az ember figyelme. A története közepes, de annyi minden nézni való van rajta, hogy ez feledteti is.

2017.07.24 Deku

Nekem tetszett az első rész is és nem vártam kevesebbet ettől sem. Ámbár az elején kissé lassan indult be de szerencsére tényleg kedvelhető lett akár csak elődje.

2017.05.25 MP170506

Nekem jobban tetszett az első résznél. Látványos, izgalmas, vicces történet. Jó színészekkel fűszerezve.

2019.04.23 Ms. Akárki

Nekem kifejezetten tetszett a negatív kritikák ellenére is. Főleg az idő tetszett nagyon mind a színészek, mind pedig a történetek tekintetében. Jó alapgondolat, a film zárása is, hogy az idő nem csupán elvesz, hanem ad is, mielőtt elvesz. Ajándék minden óra, perc és másodperc, és meg kell becsülni.

2016.09.10 puffancshercegnő

Nekem jobban tetszett, mint az Alice Csodaországban. A történet jobban össze volt rakva, az események szépen követték egymást, lefoglalja a nézőt. Johnny Depp nagyon jól hozta az őrült kalapost.

2017.02.02 hszpp

A szereplők mentették meg a történetet. mint tudjuk,az igazság az íróról,és Aliceról nem igazán kedves mese.... Pontosan ezért akárhányszor hallom,hogy gyerekeknek mesélik az Alice csodaországbant,kicsit összeszorul a gyomrom...Egy pedofil embert élj... Több

2017.11.01 Bazzzsi

Túl nagy hatással nem volt rám a történet, valahogy az első rész hatásosabb volt. Johnny Depp még minigi irtó bénán fest ebben a jelmezben és a történet is zavaros volt.

2016.11.21 Fahéjgolyó

Ritka hogy a második rész jobban tetszik, mint az első, de ennél így van. Szerintem még jobban sikerült eltalálniuk a történetet mint az elsővel. Izgalmas volt, látványos és nem lett erőlködés belőle.

2016.10.15 MKristijan

Első 4D-s élményem volt. Visszatekintve, ez a film szerintem a legjobb választás volt ennek felavatására. A történet, a képi világ, a zene mind hozta a várt élményt. Emelem kalapom :)

2016.10.14 lolita13

nagyon vártam már, hogy megjelenjen a második rész mivel az elsőt is imádtam. És ez a része a filmnek is csodálatos lett, mert varázslatos és tanulságos is egyben a történet.