The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész

Bella és Edward az esküvőjük után Rio De Janeiróba utaznak nászútra, a lány pedig csakhamar észreveszi, hogy várandós. A kis híján halálos szülés során Edward vámpírrá változtatja szerelmét, lányuk, Renesmee azonban olyan események sorát indítja el, melyekre aligha készülhettek fel. A Cullenek… Több

Forgatókönyvíró: Melissa Rosenberg
Premier (HU): 2011.11.17. | RTL+ (2022.11.17.)
Több

2022.04.03 Ildikó Bacskai

Alkonyat: Hajnalhasadás - 1. rész (2011)

A Twilight Saga sorozat egyik nem kiemelkedő része, amelyben megfogan a főszereplő szerelmes pár kislánya. Bár maga a film rendezése nem rossz, ahogy a színészi játék, a zenék és a helyszínek sem, nem lehet elmenni amellett a végtelenül elbaltázott tény mellett, hogy a filmben végig várt kisbaba megjelenítése katasztrofális. Én nem tudom felfogni, mi szükség volt egy animált babára, egy aranyos élő baba helyett, épp elég fantasyelem van a filmben, erre már semmi szükség nem volt. Komolytalan.

2017.11.20 Deku

Nagyon egyben van a film, stabil és erősen oda üt. Egyszerű dolga van az embernek vele, hogy megkedvelje a karakterek egyediségét és magát persze a történetet is. Szerintem remek történetet veszít az ki nem nézi meg.

2016.04.15 Szilonka

Az első rész még elmegy, azt is mondhatnám, hogy érdekes. Van valami története és eljutunk A pontból B-be. A többi résznél már megy le erősen a színvonal és az egyes részekben minimális tartalom van.

2016.11.23 MP170506

Szerintem jó lett. Izgalmas, fordulatos sorozat, romantikával és akcióval fűszerezve. Bár a színészek nekem nem nyerték el a tetszésemet. Ennek ellenére nézhető, jó film.

2017.10.20 Bazzzsi

Az utolsó két részt nem is értem miért kellett kettébontani. A történet kényelmesen belefért volna egy részbe is. Kicsit már így is elhúzták a sztorit.

Coppola lánya is esélyes volt a rendezésre.Szerző: HE7EDIK

A filmben látható szexjelenet meg lett vágva.Szerző: HE7EDIK