Öveket becsatolni!

Öveket becsatolni!

Allacciate le cinture
anonym

Elena (Kasia Smutniak) és Antonio (Francesco Arca) mindenben teljesen ellentétei egymásnak. Hiába próbálnak meg ellenállni egymásnak, a kettejük közti vonzalom átírhatja a szabályokat. Csakhogy a dolgot tovább bonyolítja, hogy mert Elena Giorgio-val, Antonio pedig Elena legjobb barátnőjével,… Több

Rendező: Ferzan Ozpetek
Forgatókönyvíró: Ferzan Ozpetek, Gianni Romoli
Ország: Olaszország
Premier (HU): 2015.01.29.

2016.05.05 irodalmialkotas

Limonádénak indul, de egy pohár könny lesz belőle. A pult mögött Ozpetek keveri a koktélt. Unalmasan rosssz!

2015.02.02 Zsofi821

A fimben az emberi kapcsolatok kerülnek előtérbe. Bemutatja hogy hogyan lesz elutasításból szerelem. Visszanyúlik a múltba, ok-okozati viszonyt állít fel az érzelmek tekintetében. Nem mindennapi film.

2015.05.07 goldfisy

A néhányak által giccsesnek titulált filmet én csöppet sem éreztem annak. Sokkal inkább minőségi köntösben és hitelesen szól a fájdalomról, szolidaritásról, betegségről és végzetről.

2015.02.09 Rózsa

Szuperjó szerelmes film! Mindkét főszereplő Elena és Antonio nagyon jó színészek! szépek a helyszínek lehet gyönyörködni benne!

2015.02.04 kriskaa

Vígjátéknak nem igazán nevezhető egy Ferzan Ozpetek film, viszont nagyon tetszett. A téma lehet, hogy kicsit elcsépelt, de a megközelítés nem a szokványos. A karakterek és a szereplők kimondottan jók voltak. Aki szereti a "nem hosszában eret vágós", de azért komoly filmeket, némi lazasággal, annak nagyon ajánlom.

(2015. 03. 28.)
Özpetek nem áll meg
Ferzan Özpetek mestere az érzelmek csúcsra járatásának, filmjeit aligha ússzuk meg meghatódottság, adott esetben néhány könnycsepp nélkül. Így van ez az Öveket becsatolni! esetében is, ahol szerelem, fájdalom, szolidaritás, betegség és végzet fogalmai alkotnak egymást átfedő rétegeket, és erősödnek fel az elmaradhatatlan katarzisig.... Több

(2015. 08. 05.)
Barátok közt
Az Olaszországban élő török rendező hihetetlenül jól kapja el az olasz életérzést, miközben egy fikarcnyit sem enged saját, összetéveszthetetlen stílusából. Özpetek legújabb filmjében két teljesen különböző mentalitású ember együtt járja meg a mennyet és a poklot. Több