Alléluia

Michel, a gyilkos nőcsábász egy alkalommal találkozik a különös Gloriával. Az egy éjszakára szóló kalandból véresen komoly viszony lesz. A férfi felfedi 'apró hiányosságát' a nő előtt, s nem remélt megértő társra talál benne. A vad szexben és a betegesen önző… Több

Rendező: Fabrice Du Welz
Ország: Franciaország, Belgium
Premier: 2014.05.22.
Laurent Lucas
Lola Dueñas

2015.08.18 Sniper

Le a kalappal a rendezés és az operatőri munka előtt. Kiváló volt a színészek felkérése a főszerepekre, remek választás! Nagyon erős mondanivalóval, szépen, fokozatosan felépített történeti síkkal és kissé melankolikus, de drámai befejezéssel ez egy igazán kiváló alkotásra sikeredett!

2015.07.19 juliS

Ez a film szép is és beteges is. Valahol iszonyodtam tőle, de azért tetszett is. Nagyon szépen ábrázolja a férfi és a nő nem normális közeledését és egymásra találását. Van ebben a kapcsolatban valami szép és intim.

A film összbevétele 48 426 dollár volt (imdb.com).

Raymond Fernandez és Marthy Beck tragikus szerelmének történetét örökíti meg a 2006-ban készült Gyilkos szerelem című filmdráma is, melyben Salma Hayek és Jared Leto formálta meg a sorozatgyilkos párost.Szerző: erare

A film záróakkordjaként a néző szembesül a ténnyel, hogy az itt látott események Raymond Fernandez és Marthy Beck igaz történetén alapultak. A páros csaknem húsz nőt ölt meg 1947 és 1949 között az USA-ban, majd villamosszékben végezték a Sing Singben.Szerző: erare

Értékelés: 6.8/10
(2016. 07. 30.)
Manuel Dacosse szemcsés, sötétbe hajló képeinek köszönhetően az Alléluia minden jelenete baljóslatú, a közelképek használata pedig lehetővé teszi a színészek számára, hogy a karakterüket ijesztően valóságos, háromdimenziós emberi lényként jelenítsék meg. 68/100 Több