Játssz egy Samsung Galaxy-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Amerikai bérgyilkos

(American Assassin)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Mitch Rapp (Dylan O’Brien) életét egy szörnyű tragédia árnyékolja be: egy terrorista támadás során a szeme láttára ölik meg a menyasszonyát. A mindenre elszánt férfi személyes bosszút esküszik, egyetlen célja, hogy kiiktassa a kegyetlen merénylőket.
Az egykori sikeres atlétára a CIA igazgatóhelyettese, Irene Kennedy (Sanaa Lathan) is felfigyel: felveszi Mitchet az ügynökség elit terroristaelhárító programjába, majd a hidegháborús veterán, a kőkemény Stan Hurley (Michael Keaton) kezeire bízza. A kiképzés során a hajthatatlan Rapp profi gyilkológéppé válik, aki nem kímél egyetlen fanatikus merénylőt sem. A fiatal hírszerző hamarosan a Közel-Kelet legveszélyesebb radikális harcosaival találja szembe magát, akik bármilyen eszközt képesek bevetni, hogy világuralomra törjenek.   (Freeman Film)

2017. 09. 14. 22:32

Az ajándékba kapott mozijegy utalványt váltottam be erre a filmre, KÖSZÖNÖM! Az eddig főleg sorozatokban tinisztárként szereplő 26 éves Dylan O’Brien abszolút főszereplője ennek az elég közepes szintű akció/kém/thriller elemekből összevegyített filmnek. A nemrég elhunyt Vince Flynn regénysorozatának első része alapján készült, csalafinta módon nyitva hagyják a folytatás(ok) lehetőségét is. Az unalomig ismert klisék halmozottan jelen vannak, pedig az alkotók igyekeztek újat is mutatni, a végén látható atomrobbanás valóban újszerű is. Egyéni problémám, hogy engem a végletekig idegesített a CIA főnököt játszó színes bőrű színésznő, Sanaa Lathan, főleg a kivasalt haja. Azt minden különösebb jóstehetség nélkül bizton állíthatom, hogy a film nem lesz óriási kasszasiker.

2017. 09. 21. 02:17

Faék egyszerűségű akciófilm, megpróbálja követni a műfaj nagyjait, de nem jár túlságosan nagy sikerrel. Egyszer nézhető, de semmiről nem maradsz le, ha kihagyod.

2017. 09. 16. 03:26

Könnyen emészthető akciófilm mindenfajta fölösleges bonyodalom nélkül. A kétórás játékidő alatt szinte mindent megkap az ember, amit ettől a műfajtól várna, törnek csontok, süvítenek a golyók. Ez így rendben is lenne, de szerintem az, aki esetleg mélyebb mondandót vár majd, csalódni fog.

Dylan O'Brien

Mitch Rapp, az elit CIA-ügynök alakját az ismert bestseller-író, Vince Flynn alkotta, és olyan nagy sikert aratott az olvasók körében, hogy a könyvnek azóta számos folytatása is született. A 2010-ben megjelent Bérgyilkos című regény adta az alapot a Michael Cuesta thrilleréhez. A rendező számos nagysikerű TV-sorozatot jegyez, többek között a Golden Globe-, és Emmy-díjas Homeland: A belső ellenség több epizódját is. (Freeman Film)

Az American Assassin mind a tizenöt kötete felkerült a New York Times bestseller listájára. A könyveket világszerte 20 millió példányban értékesítették.

Az American Assassin Vince Flynn regénysorozatának 11. kötete, de kronológiai sorrendben az első.

VOX.hu - Amerikai bérgyilkos
Valaki itt túl sokszor nézett Jack Ryan- és Jason Bourne-filmet, csak valami rejtélyes okból mindkét franchise-ból pont az utolsó részt… 50/100
Movieaddicts: Amerikai bérgyilkos
Az Amerikai bérgyilkos tucat akciófilm, jobb sorsra (filmre) érdemes színészekkel, borzalmas címmel, és nulla ötlettel. Tini lányoknak van pár sportos, csupasz férfi felsőtest, de ők meg úgysem néznek akciófilmet. A könyv gondolom jobban sikerült, bár vannak kétségeim. Megtekintés csak saját felelősségre! 4,5/10