Amerikai istenek

American Gods

Ian McShane immáron második alkalommal tűnik fel egy olyan produkcióban, mely Neil Gaiman regényén alapszik. Az első a 2009-es Coraline és a titkos ajtó volt, melyben Mr. Bobinskyt szinkronizálta.Szerző: hp

Az American Gods Bryan Fuller forgatókönyvíró első sorozat a 2013-as Hannibal óta.Szerző: hp

Mr Wednesday szerepére Nicolas Cage-et is megkeresték, aki bár azt nyilatkozta, hogy tetszett neki a forgatókönyv, mégsem vállalta el a felkérést. Szerző: hp

A sorozat Neil Gaiman angol író azonos című regényén alapszik. A rendkívül sikeres írót számos szakmai elismeréssel tüntették ki, köztük Hugo-, Nebula-, Locus- és Bram Stoker-díjjal. Szerző: hp

A sorozatot gyártó Starz hivatalosan 2015. június 16-án adott zöld utat a projektnek.Szerző: hp

2011-ben az Amerikai istenek című könyv szerzője, Neil Gaiman az Edinburgh Nemzetközi Könyvfesztiválon azt nyilatkozta, hogy az HBO sorozatot szeretne forgatni a regényéből.Szerző: hp

A sorozat első előzetesét a San Diegó-i Comic-Conon mutatta be a Star 2016. július 22-én. Szerző: hp