Amikor megállt a Föld

Amikor megállt a Föld

The Day the Earth Stood Still

Keanu Reeves

Azt hittük, hogy a Föld a miénk. Hiba volt.
A történelemben számos példa található a civilizációk összecsapására, amely után a kevésbé fejlettek eltűntek vagy rabszolgává váltak. Ezúttal mi, emberek vagyunk a kevésbé fejlett faj.

A film egy űrbéli idegen, Klaatu (Keanu Reeves) történetét… Több

Forgatókönyvíró: David Scarpa, Edmund H. North
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2008.12.11. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.08.28 Ergit

Elég nyomasztó film.

Amikor (majdnem) megállt a szívem.

Nincs nekünk semmi szükségünk gonosz űrlényekre, idegenekre, hiszen elpusztítjuk mi saját magunkat és a Földet is, ha így folytatjuk. Ezt mindenki tudja, mégsem tesz senki semmi látványosat...... A komoly környezettudatosság szép szólam, elméletbe... Teljes kritika

2019.02.09 harnas1207

Gyengécske film, kecsegtető sztorival és béna befejezéssel. A történet kicsit lerágott csont, és nem is tud semmi újat mutatni a megvalósítás sem. Csalódtam benne. Nemrég adtam neki egy újabb esélyt, de azóta csak még rosszabb lett a véleményem.

2015.07.05 dulkap

Véleményem szerint nem olyan rossz ez a film. Lehet, hogy ha láttam volna az eredetit, akkor más lenne a véleményem. Így viszont még egy négyest adtam volna, ha nem lett volna benne, az az idegesítő k***a kölyök. De így is egy erős közepes nálam.

2022.01.22 Lóri Ádámcsik

Nem ez lesz a kedvenc filmem Keanutól! :) Jobbra számítottam.

A készítők annyira élvezték a Cleese-zel való közös munkát, hogy nagyon sajnálták, amikor a forgatás véget ért. Szerző: rbernadett

A készítők szerint John Cleese beválogatása volt a legnehezebb feladat, tekintve, hogy a színész inkább komikus szerepeiről volt ismert. Cleese úgy érezte, hogy az ő korában egy drámai szerepet egy kis visszafogott humorral sokkal egyszerűbb lenne eljátszani, mint egy mániákus idős embert. Szerző: rbernadett

A producer, Erwin Stoff első és egyetlen választása Keanu Reeves volt Klaatu szerepére.Szerző: rbernadett