A remény receptje

A remény receptje

An

A Remény receptje című film főhőse Sentaro, aki egy kis pékséget üzemeltet, melynek különlegessége a dorayakis - egy sütemény, melynek töltelékét édes vörös babos krém alkotja. Egy nap Tokue, az idős hölgy felajánlja segítségét a konyhában; Sentaro vonakodva ugyan, de elfogadja. Ám rövid… Több

Forgatókönyvíró: Naomi Kawase
Ország: Japán, Németország, Franciaország
Premier (HU): 2016.09.01.

2021.01.15 Detto

Nagyon jó, visszafogott, kedves és kellemes kis film ez, amitől az ember hirtelen nagyon meg tud éhezni. Illetve nem szabad szomorúan megnézni, mert akkor talán nem jön át belőle az öröm.

2016.12.05 henrik

Csodálatosan ázsiai film, annak minden pozitívumával, vagyis úgy tud történetet mesélni, ahogy az európai filmek nem. Ezt valaki vafy szereti, vagy nem - én kifejezetten nagy rajongója vagyok ennek, úgyhogy nálam telitalálat ez a film.

2019.02.06 ruman666

Szép és megható film, amit szerintem mindenkinek érdemes megnéznie, mert nagyon fontos leckékeet és üzeneteket tartogat - ráadásul úgy, hogy meg tudja lepni a tapasztalt filmnézőket is.

A filmet 2015-ben Cannes Filmfesztiválon az Un Certain Regard díjra jelölték.Szerző: ps

A film a Valladolid filmfesztiválon a legjobb rendezésért járó díjjal jutalmazták.Szerző: ps

A film a São Paulo-i filmfesztiválon közönségdíjat nyert.Szerző: ps

Értékelés: 6.5/10