An American Crime: Bűnök

An American Crime: Bűnök

An American Crime
kitka6

Ez a film igaz történetet dolgoz fel. Az 1960-as években a háziasszony, erősen instabil idegállapottal rendelkező Gertrude (Catherine Keener) - a szegénység, a sok gyerek, és a még több gyógyszer miatt - az őrület felé halad, egyre gyorsabban és gyorsabban, ahogy a napok, hónapok telnek. Majd egy idő után betelik a pohár: az anya minden indulatát és dühét a szegény befogadott kislányon, Sylvianon (Ellen Page) vezeti le. Bármit csinál azért büntetés jár, az anya teljesen összeomlik és a lányt a pincébe száműzi.

Premier: 2007.01.19.

2020.03.23 elekm90

Kicsit lassú tempójú, de erős dráma, Catherine Keener alakítása a film legerősebb pontja. Néha viszketett a tenyerem egyes szereplők viselkedése miatt, szomorú, hogy ez az eset valóban megtörtént. 7,5/10

2018.09.06 BoBamburg

Elég erős darab, de mint tudjuk a legdurvább sztorikat az élet írja. A könyvet ugyan nem olvastam és a történetet sem ismertem mind ez idáig (sőt, mikor elkezdtem nézni a filmet, akkor sem tudtam róla semmit) így rendesen letaglózott a film. Nyomasztó és szomorú film, főleg a tudat, hogy ilyen dolgok történnek a világba :\

2018.03.24 Queenakasha

Sokkoló ez a film és az is hogy ez tényleg megtörténhet, illetve meg is történt. Az emberben annyi indulatot ébreszt, de nincs mit tenni, van hogy egy ilyen későn derül ki vagy egyáltalán. Ez a film szerintem valahogy sokkal jobban mutatja be ezt a történetet mint a Girl next door.

2018.09.05 Deniel

Krimirajongóknak kötelező mű! Beteg világban élünk, nagyon beteg emberek között! Nagyon tetszett a rendezése a filmnek, ahogy időben ugrált előre-hátra! Jó párszor ökölbe szorult a kezem amíg néztem!

2016.12.09 Pappcsino

Ez a film egyértelműen azoknak ajánlott, akik igen erős idegekkel rendelkeznek. Nem egy könnyen emészthető darab, nagyon sokéáig az emberrel marad. Számos gondolatot szül az emberben.

A Rotten Tomatoes oldalán 23%-ot kapott 13 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A teljes filmet egy helyszínen, Los Angeles, California, USA területén forgatták le.Szerző: Bogi87

A világpremier 2007. január 19-én volt az USA-ban. Szerző: Bogi87

Sylvia Likens tragédiája több regény és dokumentumfilm alapjául is szolgált.Szerző: Bogi87

A ház, ahol a rémtett történt, 44 évig üresen állt, majd lebontották, és a helyére egy parkolót építettek.Szerző: Bogi87