Amerikai kísértet

Amerikai kísértet

An American Haunting

A történet 1818-ban játszódik Amerikában. Főhősünk a Bell család fője, több gyereke van, és nagyon tehetősek, egy helyi pert azonban mégis elvesztenek a falu rettegett boszorkányával, Kate Batts-szel szemben, aki nemhogy behajtja a kártérítést, de még el is átkozza őket. Innentől kezdve a Bell családot egy természetfeletti entitás (aka kísértet) zaklatja heteken, hónapokon át, és képtelenek tőle megszabadulni...

Forgatókönyvíró: Courtney Solomon
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada, Románia
Premier: 2005.11.05.

2020.10.29 BoBamburg

Rég untam magam ennyire utoljára, mint ezen a filmen. Pedig bírom a kosztümös horrorokat, de szinte teljesen élvezhetetlen volt számomra. Mondjuk egy előnye van: nagyon könnyen felejthető.

2016.01.18 BloodyMary

Lehet, hogy ijesztőnek kellett volna lennie, de nekem csak unalmas volt, nagyot csalódtam. Nem logikus és nem eléggé jól kidolgozott a történet. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. A trailer egy ütős szellemfilmet ígért, ehhez képest csak egy horrorklisékből összetákolt valamit láttam.

2016.10.13 pav

Nagyon érdekes hangulatú film, jó színészi alakításokkal, és pazar vizualitással. A veterán Sutherland nagyot dobott rajta, és bár a történet már kicsit elkoptatott, mégis egy jó közép lett belőle.