Egy amerikai farkas Párizsban

Egy amerikai farkas Párizsban

An American Werewolf in Paris

Három frissdiplomás fiatal amerikai srác Párizsba utazik, hogy örök nyakkendőkötésük előtt utoljára jól kiszórakozzák magukat Európában. Éjjel vakmerő ugrást terveznek az Eiffel-toronyról, de Andy kórházban ébred. A fiú meg akarja találni a gyönyörű lányt, aki… Több

Forgatókönyvíró: John Landis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Luxemburg
Premier (HU): 1998.11.12.
Julie Bowen

2022.09.01 JRD

Egy horror-vígjáték amolyan állatira kezdetleges megoldásokkal. Gagyi a végtelenségig, mégis úgy gondolom, hogyha elvonatkoztatunk a "lerágott csontoktól", a technikai megoldásoktól azért szórakozni lehet rajta. De kinek milyen az ízlése. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2015.10.12 pepmed

Alapvetően minden adott, hogy a film egy igazán jópofa horror-vígjáték legyen, de sajnos a nyolcvanas évek kliséi annyira rányomják a bélyegüket a koncepcióra, hogy inkább amondó vagyok, hogy szeretném elfelejteni, hogy én ezt a filmet egyáltalán láttam.

2017.12.02 DJluki

Én nagyon sajnálom, de nekem egyszerűen nem igazán jött be ez az egész úgy, ahogy van. Túlságosan gagyi maszkok és idegesítő karakterek. Nálam szinte már a nézhetetlen kategóriát súrolta.

A vilàgpremier Az Egyesült Kiràlysàgban volt 1997. október 31-én. Szerző: Bogi87

A film egyes jeleneteit Amsterdamban, Luxemburgban, New York-ban és Pàrizsban vették fel. Szerző: Bogi87

egy személyben rendezője és forgatókönyvírója a filmnek.Szerző: Bogi87

A jegypénztàrak adatai szerint a filmből szàrmazó bevétel 26,6 millió dollàrra rúgott.Szerző: Bogi87

Értékelés: 7.5/10
(2020. 01. 28.)
Kinek ajánljuk? Akik szeretik a kilencvenes években készült, jellegzetesen harsány horror-komédiákat, és/vagy csak szimplán egy igazán szórakoztató farkasemberes nosztalgia-mozira vágynak. Több