Tíz kicsi katona

Tíz kicsi katona

And Then There Were None
Eniq

1. évad (2015) - 3 epizód

Tíz idegent egy rejtélyes alak hív meg magához egy külvilágtól elzárt szigetre. Az érkezés után a vendégek gyilkosság áldozatai lesznek. Lehet, hogy a gyilkos egy közülük?

(hp)

Rendező: Craig Viveiros
Forgatókönyvíró: Agatha Christie, Sarah Phelps
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2015.12.26.

2022.12.17 Emmersson

Semmi plusz

Nem ad a történethez semmit, csak ismétli a korábbiakat. Attól nem lesz jobb feldolgozás, hogy indián vagy néger helyett katona szerepel a címben és a tálcán. A nagy nevek sem dobják meg a sorozat hangulatát. A felénél kikapcsoltam.

2019.05.15 HE7EDIK

a nap véleménye

Agatha Christie örökérvényű klasszikusa

Tíz kicsi indián, tíz kicsi néger, tíz kicsi katona, a lényeg ugyanaz. A krimi királynője egyik legismertebb és legjobb írásának lényege, hogy mindenkinek van titkolnivalója, mert a képmutató felszín alatt mindenkinek ott a saját mocska. Szerintem ez... Teljes kritika

2017.08.23 Deku

Agatha Christie-nek eme műve nagyon el lett találva. Én legalábbis nagyon szerettem. A sorozat pedig igazán méltó lett a nagyszerű könyv mellé. Minden perce aranyat ér.

2020.12.02 Robinson76

Néger vagy katona? Mindegy... Kiváló!

Minden idők egyik legnagyobb krimiírónője egyik legzseniálisabb és talán legismertebb regényének adaptációja ez, és nem is akármilyen. Kiváló történet, remek hangulat, nagyszerű színészi játék jellemzi ezt a remekművet. Erősen ajánlott.

2019.06.01 kevelin

A regényt is imádtam, de a belőle készült sorozat is brutálisan jó. Tényleg az utolsó pillanatig nem lehet tudni, ki a gyilkos. A színészek közül talán 1 vagy 2 aki ismertebb, de szuperül hozták a kötelezőt. Bátran ajánlom mindenkinek legyen Agatha Christie rajongó avagy nem.

Annak ellenére, hogy ez az eddigi leghűebb angol nyelvű feldolgozása egy Agatha Christie-regénynek, a forgatókönyvben egyetlen dialógus sem hangzik el magából a regényből. Szerző: Nk

A Tíz kicsi néger volt az első Agatha Chtistie-regény, amit a forgatókönyvíró, Sarah Phelps olvasott. Elmondása szerint korábban egy Agatha Christie-regényadaptációt sem látott.Szerző: Nk

A sorozatban összesen 7 másodpercig van mind a tíz főszereplő egy helyiségben.Szerző: Nk

A regény, amin a sorozat alapszik, Agatha Christie legtöbb eladást produkáló könyve. Több mint 100 millió példány kelt el világszerte, ez a világ legtöbbet eladott krimiregénye.Szerző: Nk

(2016. 06. 26.)
A Tíz kicsi katona tehát "egyszerű" krimiként, valamint Agatha Christie-adaptációként is megállja a helyét, mert egyfelől a mostanság újra szavatos gondolatokat friss keretek között tudják tartani (annak ellenére, hogy a sztori 1939-ben játszódik), másrészt a Christie-i hagyományokat figyelembe véve nem próbáltak meg túlzottan vérbő képsorokat eről... Több

(2016. 06. 27.)
A Tíz kicsi katona egy szinte tökéletes feldolgozása a Tíz kicsi négernek. Erős atmoszférával, mesteri vágással és korrekt színészi alakítással tálalja a klasszikus sztorit. Akik már ismerik a történetet, azoknak a hangulata okán érdemes lehet tenni egy próbát vele. Akiknek viszont ismeretlen ez a történet, avagy emlékeik róla szörnyen megkoptak, a... Több

Értékelés: 7.5/10
(2018. 12. 17.)
And Then There Were None (2015)
"Stáb: Viveiros rendező mellett még ketten segédkeztek az epizódok elkészítésében: Basi Akpabio és Rebecca Keane. Semmit nem mondanak neked ezek a nevek?" Több