The Angry Birds Movie
Angry Birds - A film

Az Angry Birds című animációs film története egy paradicsomi szigeten játszódik, melyet boldog, röpképtelen madarak népesítenek be. Közéjük tartozik a heves vérmérsékletű Red (Jason Sudeikis), a fürge Chuck (Josh Gad), és a jámbor Bomb (Danny McBride). Ők hárman mindig is kívülállók voltak,… Több

Ország: Finnország, Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 2016.05.12. | HBO Max (2022.05.08.) | Netflix (2023.08.01.)

2022.01.23 Bakugan

Kellemetlen.

2020.05.08 Artemisia

A grafika szép, a karakterek aranyosak (a idegbeteg Piros,,a Sas, és főleg a zöld, gonosz kis malacok elég szórakoztatóak), az alapsztori ( a falánk malacok ellopják a madarak tojásait, hogy megegyék őket, de ahhoz a madárnépségnek is van egy-két sza... Több

2017.10.18 HercegPeter

Elég sok negatív véleményt hallottam róla, ennek ellenére megnéztem. Nem volt ez olyan rossz, mint ahogy mondták, de nem is egy tipikus, gyerekeknek szóló rajzfilm. Azt viszont nem tudom eldönteni, hogy milyen nézőközönségnek szánták a filmet, mivel ... Több

2016.05.19 Orosz István

Szerintem a film nem sikerül rosszul egy értelmetlen kis játékból értelmes storyt tudtak alkotni, volt benne egy két jó poén a grafika mondhatni jó lett. Red karakterét igen megkedveltem. Van benne érzelem fordulat, tánulni, és mondani való. Lehet nem volt az a hűha de nagy film, de várom a folytatást. :)

2019.03.02 dailyfilmsan

Kicsit gagyi lett a rajzfilm sajnos, de nem is nagyon lehetett többet elvárni tőle. A játék dinamikájához illett és nem hazudtólta meg azt úgyhogy nem lehet nagyon rosszra értékelni. Ennek ellenére nem sok fantáziát öltek bele a készítők, és ez zavaró egy kicsit. Kiszámítható de egyszer meg lehet nézni.

A film összbevétele 352 333 929 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 71 000 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 156 427 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film holland változatában a Chuck nevű madarat Enzo Knol szinkronizálja, az első holland Youtuber, aki elérte az egymillió feliratkozót.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film egy okostelefonokra gyártott játék alapján készült.Szerző: dulkap

Clay Kaytis és Fergal Reilly rendezői bemutatkozása. Szerző: dulkap

Josh Gad és Peter Dinklage harmadik közös munkája az Ice Age: Continental Drift (2012) és Pixels (2015) után.Szerző: dulkap

(2016. 05. 12.)
A legegyszerűbb marad fenn
Kevés hiányzott hozzá, hogy az Angry Birds moziból több legyen a videojáték-adaptációk és a családi animációk ötvözeténél. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

(2016. 06. 01.)
Nem muszáj játékot moziban promózni (igaz, Hasbro?), de ha mégis, akkor így kell! A marketing mögül kicsillan a szív: szép munka, Rovio! Több

(2016. 05. 12.)
Angry Birds – A film
Egy esős hétvégére morcos madaraink mindenképp jó választásnak bizonyulnak, biztosak lehetünk abban is, hogy 10 év alatti gyermekeink maradéktalanul élvezni fogják, és ha minket sem zavar egy különösebb érzelmi kapcsolódási pontok nélkül eltöltött könnyed másfél óra, akkor akár jól is szórakozhatunk. 7/10 Több

Értékelés: 5.5/10
(2016. 05. 15.)
Angry Birds: A film
Az agresszív tollasokról szóló mozi tulajdonképpen csak egy hátszél a népszerű mobiljáték applikáció merchandise-ának, de a felnőtt közönségnek malaca van, dühbe ők sem gurulnak tőle, maximum kicsit elbóbiskolnak. 55/100 Több

(2016. 05. 08.)
Angry Birds – A film
A még kellemes filmet sejtető kezdeti fél óra után fokozatosan laposodik, válik érdektelenné, és érződik egyre több perce fölöslegesnek. Persze nem egy vállalhatatlan alkotás az Angry Birds sokszor megmosolyogtató, kellemes zenés betétekkel operál, és lehangolni biztos hogy nem fog senkit. 5/10 Több